38 Zawody Latawcowe

21 października 2017 roku na Stadionie Klubu Sportowego „Poprad” w Muszynie odbyły się XXXVIIII Zawody Latawcowe Szkół i Placówek Wychowania Pozaszkolnego. Organizatorem zawodów był Powiatowy Zespół Szkół Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. Mimo niepewnej pogody na starcie zjawiło się blisko 40 zawodników. Przybyli również zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Pan Jerzy Majka, Radny Powiatu Nowosądeckiego Pan Stanisław Sułkowski, długoletni emerytowany Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Muszynie Pan Stanisław Zygadło oraz modelarze ze Słowacji. Otwarcia imprezy dokonała Pani Izabela Łabuś – Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, która powitała przybyłych gości, modelarzy i ich rodziców.

Zawody rozgrywano w kategorii latawców płaskich i skrzynkowych. Latawce poddano ocenie plastycznej – zdobienie latawca, technicznej – stopień trudności wykonania konstrukcji. Oceniana była również dokładność i staranność wykonania.

Następnie oceniano loty latawców – ich stateczność w powietrzu oraz efekty specjalne towarzyszące lotowi.

Najbardziej widowiskową była konkurencja wysokościowa. Komisja oceniała najwyższe loty, a kibice mogli podziwiać pięknie wznoszące się latawce.

Po zawodach dla wszystkich uczestników i ich opiekunów przygotowany został ciepły posiłek i herbata.

Na zakończenie imprezy najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dzięki hojności sponsorów – Spółdzielni Pracy „Muszynianka” oraz  właścicielom firmy Margraf oraz Domix nagród nie zabrakło dla wszystkich uczestników Święta Latawca.

Wyniki-latawce 2017