8 PKO Festiwal Biegowy za nami – I miejsce w biegu Aktywna Małopolska

Jak co roku nasza szkoła brała udział w  8 PKO Festiwalu Biegowym  w Krynicy-Zdroju.

08.09.2017 r. Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie reprezentowała 15-osobowa  grupa biegaczy przygotowana przez p. Beatę Prusak: Maja Horoszko, Olka Kowalczyk, Kasia Marczyk, Basia Marczyk, Małgosia Piotrowska, Kinga Rucka, Krzysiek Gołyźniak, Daniel Kosztyła, Krzysiek Michalik, Mateusz Piksa, Piotrek Plata, Gabriel Romuzga, Michał Uryga, Maks Wątorek, Mikołaj Zarzycki.

W eliminacjach bardzo dobrze pobiegł Michał Uryga, który miał najlepszy czas  wśród chłopców, a z dziewcząt najszybsza była Maria Horoszko. W czasie finału  jednak uplasowali się poza podium, ale odnieśliśmy sukces w rywalizacji sportowej ,,Aktywna Małopolska’’, w której zajęliśmy

1 miejsce – 67 punktów Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie

2 miejsce – 33 punkty – II LO w Bochni

3 miejsce – 23 punkty – I LO w Bochni

W konkurencji tej stypendia sportowe wygrali: Michał Uryga, Aleksandra Kowalczyk, Krzysztof Gołyźniak i Piotr Plata.

09.09.2017 r. – w biegu na ,,Życiową dziesiątkę” z naszej szkoły wzięła udział  Maria Horoszko.

Ponadto duża grupa wolontariuszy naszej szkoły  aktywnie pomagała w kibicowaniu i obsłudze biegu ,,Życiowej dziesiątki ‘’. Grupą opiekowały się p. Angelika Stoińska i p. Joanna Sowa. Jednocześnie trwała kampania DKMS, w czasie której wolontariusze zachęcali do zgłoszenia się do bazy dawców szpiku kostnego.

Wolontariuszami byli: Aga Gościńska, Ewelina Nieć, Żaneta Białas, Małgosia Ruchała, Kinga Gościńska, Kasia Bieś, Kinga Rucka, Kasia Marczyk, Karolina Pająk, Iza Glapś, Weronika Zielińska, Dorota Lech, Weronika Miętus, Kacper Błaszczyk, Tomek Skwarło, Krystian Wierzbicki, Mirek Jasiński, Mateusz Cisowski, Krystian Szabla, Kuba Zarzycki, Dawid Maciąg, Mateusz Piksa, Daniel Kosztyła.

Relacja z biegów i zdjęcia (od 35-45) na stronie:   http://www.sadeczanin.info/sport-i-zdrowie/poczatek-festiwalu-biegowego-jak-zawsze-nalezal-do-uczniow-zdjecia