Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie

Szkoła może służyć nauce, wiedza w niej zdobyta – rozumowi,

zaś rozum może i powinien służyć człowiekowi.

Czy tak się stanie, zależy od nas samych.

Tradycyjnie, uroczystości związane z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego, zapoczątkowała msza św. odprawiona przez ks. mgr Macieja Sidora w Kościele parafialnym p. w. św. Józefa Oblubieńca

Następnie na hali sportowej szkoły miała miejsce akademia, którą swoją obecnością uświetniły p. Bożena Mściwujewska-Kruk, redaktor naczelna Almanachu Muszyny i p. Agata Szymańska, skarbnik Funduszu Stypendialnego Almanachu Muszyny.

Pani dyrektor Izabela Łabuś powitała wszystkich zebranych gości, Grono Pedagogiczne, przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów. Szczególnie ciepło powitani zostali uczniowie klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Słowa Uczmy się rzeczy dobrych, a wtedy będziemy spośród rzeczy dobrych dokonywać wyboru stały się mottem przemówienia, w którym Pani Dyrektor wszystkim uczniom i nauczycielom życzyła owocnej pracy i radości z przyszłych sukcesów zawodowych.

Pani Dyrektor podziękowała również za wieloletnią, efektywną pracę pedagogiczną oraz trud włożony w wychowanie wielu pokoleń młodzieży Pani Annie Muszyńskiej, która przeszła na emeryturę.

Życzenia satysfakcji i radości  z pracy złożyła nauczycielom i uczniom również p. Bożena Mściwujewska-Kruk, która przypomniała beneficjentów tegorocznego Funduszu Stypendialnego. Są to:

• Karol Skrabski – Stypendium naukowe im. Barbary Kołodziejczak za najlepiej zdaną maturę,
  • Oliwia Król, Magdalena Miczulska i Justyna Nieć – stypendium pomostowe dla studentów I roku studiów magisterskich,
  • Klaudia Gościńska, Krzysztof Gołyźniak i Patryk Murzyn – stypendium dla wyróżniających się uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

Również w tym roku szkolnym będzie kontynuowane stypendium Klasa z klasą. Pani Dyrektor, dziękując Stowarzyszeniu za wieloletnią współpracę i pomoc finansową okazywaną młodzieży, przypomniała, że uczniowie i absolwenci naszej szkoły otrzymują stypendia od 1999 roku.

W tym roku szkolnym młodzieży wyróżniającej się pod względem nauki (średnia 5,0 i powyżej) zostaną przyznane stypendia Starosty Nowosądeckiego.

Program artystyczny przypomniał wydarzenia września 1939 roku i wzruszył wszystkich odbiorców. Musimy pamiętać o przeszłości, historii naszego kraju, ale też powinniśmy z optymizmem patrzeć w przyszłość i budować ją najlepiej jak potrafimy. Akademię przygotowały: Kinga Gościńska, Katarzyna Marczyk, Kinga Rucka i Dominika Wilk pod opieką p. Anny Bursztyńskiej-Ruckiej.

Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu

i Wam, Koleżanki i Koledzy

życzymy udanego roku szkolnego!!!