Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Pierwszy dzwonek za nami!!!

3 września 2018 roku Msza św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Muszynie zainaugurowała nowy rok szkolny w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie. Następnie Pani dyrektor Izabela Łabuś powitała społeczność szkolną i życzyła wszystkim, zarówno Gronu Pedagogicznemu jak i Uczniom, owocnej pracy. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli SPAM, redaktor naczelnej Almanachu Muszyny Pani Bożeny Mściwujewskiej-Kruk oraz Pani Agaty Szymańskiej, które przypomniały o stypendystach – absolwentach i uczniach. Zachęciły także do wytężonej nauki. Również w tym roku szkolnym najlepsza pod względem wyników nauczania oraz pracy społecznej klasa zostanie nagrodzona stypendium Klasa z klasą.

Początek roku szkolnego to również czas wspomnień wydarzeń sprzed siedemdziesięciu dziewięciu lat, kiedy 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa. W sobotę poczet sztandarowy naszej szkoły: Magdalena Cisowska, Izabela Czerwińska i Mikołaj Zarzycki i uczniowie pod opieką p. Beaty Prusak i p. Piotra Szkrobuta wzięli z tej okazji udział we mszy św.  w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca, obchodach rocznicowych oraz złożyli wiązanki kwiatów na grobie pomordowanych w latach 1939-1945 na cmentarzu w Muszynie.

Natomiast w szkole program artystyczny poświęcony rocznicy września przygotowały Angelika Franczyk, Patrycja Śliwińska, Alicja Smyda, Paulina Cisowska, Ewelina Nieć i Magdalena Kumorek pod opieką p. Anny Bursztyńskiej-Ruckiej. Za pomoc w organizacji dziękujemy opiekunom Samorządu p. Beacie Prusak i p. Dagmarze Góraj-Kałuckiej oraz p. Piotrowi Rutce.

Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu

i Wam, Koleżanki i Koledzy

życzymy, aby rok szkolny 2018/2019

był jeszcze lepszy niż poprzedni!!!