Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość

myslenie1

IV edycja projektu Włącz myślenie – postaw na przedsiębiorczość

http://www.nowysacz.pl/wlacz-myslenie

https://sadeczanin.info

unnamed

III edycja projektu Włącz myślenie – postaw na przedsiębiorczość

Dobiega końca projekt realizowany w Wyższej Szkole Biznesu – NLU w Nowym Sączu.

Tematy wykładów:

Finansowanie działalności gospodarczej

Myślimy globalnie. Działamy też globalnie. Żyjemy na Sądecczyźnie

Logistyka. Nowy Sącz Mekką transportu drogowego?

Ludzie w firmach – Motywowanie – Jak szukać pracy

Openminder. Czy boimy się myśleć?

Uczniów naszej szkoły porwał wykład dra Michał Jasieński profesora Wyższej Szkoły Biznesu–NLU w Nowym Sączu, zachęcający uczniów do tworzenia, kreatywnego i twórczego myślenia.

1p

2p

Relacja naszej uczennicy Weroniki Sułkowskiej z wykładu „Myślimy globalnie. Działamy też globalnie. Żyjemy na Sądecczyźnie”  – wyróżniona na forum nagrodą specjalną i gromkimi owacjami.

Fragment relacji ”……Globalizacja? Temat pozornie wszystkim znany, prosty i jasny. Jednak już na samym początku okazało się, że ponad 50% uczestników miałoby problem w zdefiniowaniu tego procesu. Podobno najprostsze rzeczy najtrudniej jest zdefiniować. Ciężko ocenić czy to było problemem. A może zwyczajne niedoinformowanie, niewyczerpanie tematu globalizacji na poziomie szkolnictwa? „Globalizacja jest kolorową plasteliną kultur, która pomieszana tworzy jedną wielką szarą masę” – tak brzmiał jeden z wyroków „sądu nad globalizacją” . Nie sposób się nie domyślić, że opinie na temat tego procesu były podzielone….”
Weronika Sułkowska
Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Muszynie

3p

KONKURS MŁODZI AKTYTWNI!

Skład Naszej Drużyny Konkursowej

  1. Maciej Wiśniewski kl. IIA
  2. Anna Małek kl. IIA
  3. Weronika Sułkowska kl. IIA
  4. Justyna Nieć kl. IA

Przedmiotem konkursu jest przedstawienie pomysłu na rozwiązanie zdiagnozowanego przez zespół uczniów problemu społecznego, realizującego cel w postaci uczynienia życia lokalnej społeczności lżejszym i przyjemniejszym.

4p

Cel naszego projektu:

Głównym celem i założeniem projektu jest zakup i montaż dużej, zadaszonej, drewnianej wiaty/altany z miejscami siedzącymi, która miałaby pełnić wiele pożytecznych dla szkolnej społeczności funkcji. W zimne i deszczowe dni widzimy uczniów stojących pod drzewami lub moknących, czekających na autobusy dowożące ich do odległych domów. Natomiast w ciepłe, wiosenne i letnie dni, uczniowie często przesiadują na przerwach na schodach lub „podpierając” ściany szkoły, tarasując wejście. Dlatego uważamy, że budowa takiej wiaty/altany poprawiłaby komfort uczniów, stając się przede wszystkim idealnym i bezpiecznym miejscem oczekiwania na autobus szkolny, z dala od drogi.

Głosuj na nasz projekt – popraw Nasze bezpieczeństwo.

http://www.pomysloprzyszlosci.org/wlacz-myslenie/prace-konkursowe-powiat/budowa-altany-drewnianej-dla-bezpieczenstwa-i-komfortu-uczniow/

Link do strony projektu

http://www.nowysacz.pl/wlacz-myslenie

Wszystkie spotkania i konkursy:

http://www.pomysloprzyszlosci.org/strony/1/pl/257.php