10 Tauron Festiwal Biegowy 2019

6 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły wystartowali w 10 Tauron Festiwal Biegowy, biorąc udział w Biegu Małopolski oraz w konkurencjach Aktywnej Polski. Najlepszą biegaczką z Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie była Daria Prusak kl. 1g LO, a wśród chłopców najszybszy okazał się Jakub Stróżyk z kl. 2a LO.

Naszą szkołę reprezentowała grupa pod opieką p. Beaty Prusak: Barbara Marczyk, Joanna Piotrowska, Emilia Janusz, Gabriela Mikusz, Julia Stoińska, Zuzanna Sało, Michał Łukaszyk, Jakub Radzik, Lucjan Marczyk, Konrad Smyda.

7 września 2019 roku młodzież wraz z opiekunami p. Angeliką Stoińską i p. Joanną Sowa pracowała w ramach wolontariatu w Festiwalu Biegowym. Wręczaliśmy medale uczestnikom biegu ,,Życiowa Dziesiątka ” z Krynicy do Muszyny. Mieliśmy też okazję poznać znanych maratończyków, między innymi Panią Wandę Panfil i Pana Henryka Szosta,  który zajął 2 miejsce w tym biegu.

Wielkie gratulacje kierujemy do ucznia kl. 1g LO Tomasza Smydy, który wystartował w Życiowej Dziesiątce i zajął 41 miejsce.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Msza św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Muszynie, odprawiona przez ks. Macieja Sidora, była pierwszym punktem uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w Liceum i Technikum w Muszynie. Następnie na hali widowiskowo – sportowej społeczność szkolna wzięła udział w akademii. Pani dyrektor Izabela Łabuś powitała grono pedagogiczne, przedstawicieli rodziców oraz wszystkich uczniów. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny: p. Agaty Szymańskiej i p. Renaty Trela.

Pani dyrektor mówiła o zadaniach, które zostały postawione przed nami w roku, kiedy w mury naszej szkoły zawitali uczniowie podwojonego rocznika: Naszym zadaniem jest dostarczyć Wam jak najlepszej wiedzy, niezawodnych umiejętności, a wśród nich – zdolności samodzielnego uczenia się oraz – co nie mniej ważne – zdolności oceniania celów, dla jakich zdobywacie wiedzę. Wiedza jest sama w sobie największą zdobyczą cywilizacji. Jest fascynująca. Macie prawo myśleć o niej jako o narzędziu, które doprowadzi Was do celu. Jaki on będzie? Naszą wspólną ambicją jest, abyście zdali na studia tak dobrze, jak to możliwe. Abyście dostali się tam, gdzie chcecie, a nie tam, gdzie upchnie Was system. Zmierzajmy wspólnie do tego, żebyście na ostatku sami mogli zakresem swojej wiedzy zarządzać.

1 września 2019 roku p. Dyrektor, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz poczet sztandarowy brali udział w miejskich obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W czasie akademii również uczciliśmy  rocznicę. Obejrzeliśmy prezentację przypominającą przebieg kampanii wrześniowej, powstania warszawskiego oraz terroru okupacji. Oddaliśmy hołd poległym i pomordowanym, którzy walczyli o wolność Polski.

Na zakończenie została wyświetlona prezentacja ukazująca Warszawę oczyma uczniów obecnej klasy IIA LO, która wraz z wychowawczynią p. Izabelą Grabiec i p. Angeliką Stoińską zwiedzała stolicę w maju. Wycieczka była nagrodą za najwyższą średnią ocen, frekwencję oraz pracę społeczną w ramach stypendium SPAM Klasa z klasą. Uczniowie podziękowali za organizację, zaangażowanie i pasję godną najlepszych warszawskich przewodników Panu Ryszardowi Krukowi, wręczając przedstawicielkom Zarządu pamiątkowe zdjęcie. Panie poinformowały nas, że w tym roku szkolnym również będzie o co walczyć – kolejna edycja stypendium przed nami!!!

Akademię przygotował Samorząd pod opieką p. Anny Bursztyńskiej-Ruckiej, p. Piotra Szkrobuta (poczet sztandarowy) oraz p. Piotra Rutki (nagłośnienie).

Rok szkolny 2019/2020 uważamy za rozpoczęty!!!

Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych

Uczniowski Klub Modelarski Orion w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Muszynie z nowym rekordem. Na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych we Włocławku ekipa z Muszyny zdobyła 7 medali.!!!!! W Pierwszym dniu zawodów srebrny i brązowy medal w kategorii rakiet że spadochronem zdobyli Bartłomiej Tokarczyk oraz Maciej Paluszek W drugim dniu rywalizacji na Włocławski lotnisku bezkonkurencyjny w kategorii rakietoplanów okazał się Maciej Paluszek zdobył złoty medal Dorzucił jeszcze brązowy medal w kategorii rakiet z taśmą. Również w kategorii rakiet z taśmą najlepszymi zawodnikami w kraju zostali Filip Kapłon złoty medal oraz Mateusz Tokarczyk srebrny medal. W ostatnim dniu rywalizacji Bartłomiej Tokarczyk zdobył srebrny medal w bardzo widowiskowej konkurencji modeli makiety rakiet.

Więcej na: Sądeczanin.info

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku społeczność szkolna Liceum i Technikum w Muszynie uroczyście świętowała zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Po mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP przez ks. Pawła Stabacha wszyscy wzięli udział w akademii. Pani dyrektor Izabela Łabuś podziękowała Gronu Pedagogicznemu i pracownikom obsługi szkoły za pracę. W przemówieniu przywołała myśl Seneki Młodszego Non scholae sed vitae discimus, czyli Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia. Potwierdzeniem tych słów są bardzo wysokie wyniki nauczania oraz wzorowe zachowania uczniów, którzy ciężką pracą zasłużyli na swoje osiągnięcia. W imieniu uczniów rozśpiewane życzenia złożył Samorząd Szkolny, a podziękowania przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Nowak.

 

Uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem:

Klasa IA

Anna Błoniarczyk
Klaudia Furkawy
Karolina Hans
Emilia Janusz
Michał Łukaszyk
Gabriela Mitro
Wiktoria Mitro
Gabriel Przyborowski
Szymon Romańczyk
Natalia Smyła
Julia Stoińska
Babriela Mikusz

Klasa IIA

Żaneta Białas
Angelika Franczyk
Magdalena Kumorek
Ewelina Nieć
Alicja Smyda
Patrycja Śliwińska

Klasa 2T

Joanna Piotrowska
Barbara Marczyk

Klasa 3T

Karolina Franczyk

Uczniowie wyróżnieni  za pracę w Wolontariacie:

 

Gabriela Mikusz, Klaudia Furkawy, Ewelina Nieć, Joanna Piotrowska, Izabela Lipnicka, Agnieszka Gościńska, Adrianna Gumulak, Barbara Marczyk, Julia Stoińska, Magdalena Kumorek, Patrycja Śliwińska, Angelika Franczyk, Karolina Franczyk.

Uczennice: Gabriela Mikusz i Klaudia Furkawy otrzymały tytuł Wolontariusza roku.

Podziękowania i zaświadczenia akcji „Serce – Sercu”

Ewelina Nieć, Joanna Piotrowska, Gabriela Mitro, Małgorzata Gabryś, Izabela Lipnicka, Natalia Smyła, Agnieszka Gościńska, Gabriela Mikusz, Adrianna Gumulak, Anna Zalewska, Weronika Łękawska, Barbara Marczyk.

Uczniowie wyróżnieni za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych:

 

Klaudia Furkawy, Emilia Janusz, Gabriela Mikusz, Wiktoria Mitro, Natalia Smyła, Julia Stońska, Aleksandra Gościńska, Agata Hojniak, Karolina Franczyk, Barbara Marczyk, Michał Gajowski, Michał Nowak, Jan Nowak, Jakub Prusak, Szymon Romańczyk, Jakub Stróżyk, Michał Wachna, Mateusz Jasiurkowski, Bartłomiej Jurczyński, Arkadiusz Nowak, Mikołaj Zarzycki, Hubert Chmielowski, Krzysztof Michalik i Jakub Radzik.

Pani dyrektor przedstawiła także kandydatki do Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Alicję Smydę z klasy IIA Liceum i Karolinę Franczyk i klasy III Technikum.

Akademię przygotowali przedstawiciele Samorządu Szkolnego i klasy IIA LO: Angelika Franczyk, Patrycja Śliwińska, Piotr Hadała, Jakub Prusak, Emilia Janusz, Julia Stoińska i Mikołaj Zarzycki (poczet sztandarowy) oraz Krzysztof Michalik i Arek Nowak (nagłośnienie).

Samorząd pod opieką p. D. Góraj-Kałuckiej i p. Anny Bursztyńskiej-Ruckiej dziękuje bardzo za pomoc przy organizacji akademii p. Beacie Prusak, panu Markowi Dymkowi i panu Piotrowi Rutce.

Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu

i Wam Koleżanki i Koledzy życzymy

udanych, ciekawych i pełnych słońca wakacji!!!

Samorząd PZS Muszyna

Maturzyści odebrali świadectwa

26 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy III A Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego i klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Muszynie odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele parafialnym.

Pani dyrektor Izabela Łabuś podziękowała Gronu Pedagogicznemu za pracę i trud włożony w przygotowanie do egzaminów i życzyła młodzieży radości i sukcesów w dalszym życiu. W przemówieniu padły słowa, które młodzi powinni potraktować jako drogowskaz do dorosłego życia:Teorie bywają piękne. Zapamiętacie jednak, że teoria i praktyka to dwie różne boginie. Co innego powiedzieć, że Wenus jest piękna, a co innego być muśniętym jej dłonią. Wenus, która – zacytuję Żeromskiego z „Ludzi bezdomnych” posiadła wiadomość o wszystkim, zobaczyła wieczne dnie i prace na ziemi, noce i łzy, które w ich mroku płyną.

Przed wami te dnie i te prace,  ludzkie łzy, ale i radości. 

Razem z całym Gronem Pedagogicznym życzę wam  zadowolenia z dobrze wykonanej pracy ucznia. 

Życzę wam tego, by doceniono Wasz wysiłek, i by był on na waszą miarę. Na wysoką miarę.”

W imieniu uczniów najstarszych klas podziękowania złożyły Zuzanna Peregrym i Izabela Glapś, a absolwentów pożegnali również uczniowie klas młodszych, wręczając tradycyjne pamiątki.

W czasie akademii wystąpili: Angelika Franczyk, Patrycja Śliwińska, Piotr Hadała, Krzysztof Hadała i Jakub Prusak.

Pani dyrektor wraz z wychowawcami Panią Małgorzatą Zielińską i Panią Joanną Sowa wręczyły świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody i pamiątkowe dyplomy. Na początku

Tytuł Primus Inter pares otrzymała Cisowska Magdalena z klasy III A LO, która uzyskała najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie.

Magdalena odebrała również Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz świadectwo z wyróżnieniem.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie ze średnią ocen 4,75 i więcej oraz zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym z klasy III A LO:

Izabela Czerwińska
Dorota Lech
Zuzanna Peregrym
Tomasz Synowiec
Weronika Zielińska

Z klasy IV Technikum wyróżnieni zostali Izabela Glapś za najwyższą średnią ocen oraz wzorowe zachowanie i Michał Uryga za wzorowe zachowanie i pracę na rzecz szkoły.

W czasie uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością Państwo Bożena i Ryszard Krukowie. Współpraca Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny ze szkołą trwa ponad dwadzieścia lat i obfituje wieloma, przyznawanymi corocznie, stypendiami. Dzisiaj klasie I A LO za najwyższe wyniki, frekwencję i pracę na rzecz środowiska lokalnego został wręczony czek na 3500 zł. Klasa wraz z wychowawcą pojedzie na wycieczkę do Warszawy.

Po rozdaniu wszystkich świadectw nastąpiły podziękowania za pracę w szkolnych kołach zainteresowań.

Za pracę w Wolontariacie zostali wyróżnieni:

Zuzanna Peregrym, Weronika Zielińska, Dorota Lech, Izabela Glapś, Aleksandra Bawełkiewicz, Michał Uryga, Jakub Tokarczyk, Weronika Pyrek.

 Za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych dyplomy otrzymali:

Oliwia Wróbel, Kinga Mitro, Dorota Lech, Weronika Zielińska, Michał Uryga, Marcin Gościński, Sylwester Gumulak, Dawid Kosztyła, Mateusz Piksa Tomasz Synowiec, Patryk Gosztyła, Damian Tyczyński Maksymilian Wątorek.

Wyróżnieni zostali także rodzice, którzy angażowali się w sprawy szkoły:

Państwo Józefa i Zdzisław Lech, Pani Joanna Siedlarz i Pani Renata Rams.

Drodzy Absolwenci Liceum i Technikum

życzymy Wam

wszystkiego najlepszego w dorosłym życiu,

 a na egzaminach połamania piór!

Chrystus zmartwychwstał!

Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Z Chrystusem brzemię dźwigaliśmy krzyża,
Bok nam przebito, pochowano nas;
Chrystus zmartwychwstał, do nieba się zbliża,
U bram niebieskich oczekuje nas.

Lecz nie masz nieba bez czynu, bez woli,
Bez łez, bez trudów, bez ofiar i strat;
Ach! nieraz krwawo serce nas zaboli,
Nim się w nadchmurny uniesiemy świat.

Myśli w dzień zmartwychwstania, Władysław Syrokomla

 

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych,

serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia,

pogody ducha oraz wielu Łask Bożych

Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu,

Nauczycielom emerytowanym i Pracownikom

 obsługi Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie

 życzy Samorząd Uczniowski Liceum i Technikum