WOŚP 2020

Kochani! Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom WOŚP 😊 Macie wielkie, ciepłe serducha!!! Kwestowali:

Gabriela Buliszak, Karolina Gruca, Weronika Klag, Zuzanna Kulig, Patrycja Łomnicka, Weronika Nowak, Julia Radzik i Kacper Tokarczyk, Mateusz Szkrobut z IP LO

Karolina Gałka, Anna Kowalczyk, Weronika Piksa, Wiktoria Skwarczowska, Wiktoria Sopata i Dominik Wielocha z IG LO

Klaudia Furkawy, Emilia Janusz, Gabriela Mikusz i Julia Stoińska z IIA LO

Paulina Cisowska, Magdalena Kumorek i Ewelina Nieć z IIIA LO

II miejsce naszych siatkarek

Pod Patronatem Starosty Nowosądeckiego i Prezydenta Miasta Nowy Sącz Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie wziął udział w rozgrywkach organizowanych przez Terenowy Związek Piłki Siatkowej w Nowym Sączu

I Turniej odbył się w dniu 26.11.2019 w Nowym Sączu na hali sportowej MOSiR.

II  Turniej dziewcząt – 7.01.2020 roku.

Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów, 80 zawodniczek.

System rozgrywek „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

PZS Muszyna uplasował się na 2 miejscu.

Szkołę reprezentowały: J. Stoińska, K. Furkawy, G.Mikusz, E. Janusz, N. Smyła, A. Bębenek, D. Prusak, Z. Sało.

Gratulujemy dziewczętom i opiekunowi p. B. Prusak!!!

XVIII Sylwestrowe Zawody Balonów

Już po raz 18, 31grudnia 2019 roku odbyły się Sylwestrowe Zawody Modeli Balonów o Puchar Burmistrza Muszyny. Zawody uroczycie otworzył Wiceburmistrz Miasta i Gminy uzdrowiskowej Muszyna Pan Włodzimierz Tokarczyk. Na starcie stanęło ponad dwudziestu modelarzy  Przy sprzyjającej pogodzie,  ku radości mieszkańców i turystów, którzy zawitali do uzdrowiska, do nieba poszybowały kolorowe pięknie zdobione balony napełnione rozgrzanym powietrzem. Do kibicowania włączyli się wszyscy, którzy w ten sposób żegnali stary rok. Na uwagę zasługuje obecność dzieci z przedszkola „Pszczółka Maja”, które wraz ze swoimi paniami przyszły oglądać pokazy, a szczególnie dopingować swoją koleżankę Martynkę Wiśniewską. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta. O lokacie zawodnika decydowała ilość punktów za zdobienie balonu i długość lotu. Komisja sędziowska skrupulatnie oceniała balony pod kątem plastycznym i estetycznym oraz sprawdzała długość lotu.

Zwycięzcą tegorocznej rywalizacji okazał się Maciej Włosiński, 2 miejsce zajęła Wiktoria Gruca, a 3 miejsce zdobyła Aleksandra Barszcz. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody.

Zawody Balonów o Puchar Burmistrza Muszyny zorganizował Powiatowy Zespół Szkół Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie.

Lista uczestników:

Maciej Włosiński
Wiktoria Gruca
Aleksandra Barszcz
Zuzanna Szymczyk
Oliwier Gruca
Hubert Jędrzejek
Katarzyna Mikołajczyk
Hanna Stachnik
Julia Kurzawska
Michał Włosiński
Piotr Hadała
Wiktor Włodek
Adrian Szabla
Julia Barszcz
Lena Rogowska
Bruno Rogowski
Filip Wiśniewski
Lena Włodek
Tomasz Barszcz
Jakub Barszcz
Martyna Wiśniewska
Marek Rusnak
Ignacy Grabiec

Akademia świąteczna

20 grudnia 2019 roku wszyscy wszystkim ślą życzenia…

Zakończyliśmy zajęcia szkolne miłym akcentem. Wspólne klasowe Wigilie, śpiewanie kolęd, składanie życzeń. To moment, który łączy wszystkich. Zapominamy o troskach, kłopotach, ocenach. Jesteśmy razem, My – uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie.

We wspaniały, świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy maturalnej i pierwszoklasiści: Ewelina Nieć, Alicja Smyda, Paulina Cisowska, Marzena Stylok, Patrycja Śliwińska, Angelika Franczyk, Anna Mikulska, Katarzyna Lach oraz Piotr Hadała, Mateusz Szkrobut, Tomasz Smyda, Janek Cisowski i Jędrzej Buszek przygotowani przez p. Annę Bursztyńską-Rucką i  p. Marka Dymka. Życzenia dla Pani dyrektor Izabeli Łabuś oraz Grona Pedagogicznego przygotował Samorząd.

Dobrze wykorzystajcie czas wolny, odpoczywajcie, aby radośnie i bezpiecznie wrócić w Nowym Roku w szkolne mury! Do zobaczenia!

Promocja książki Miejskie Koedukacyjne Gimnazjum i Liceum w Muszynie 1945-1950

20 grudnia 2019 roku w Muzeum Regionalnym uczniowie klasy IP i IG wraz z nauczycielami brali udział w wykładzie promującym książkę Miejskie Koedukacyjne Gimnazjum i Liceum w Muszynie 1945-1950. Autor, Pan Witold Kaliński przedstawił historię naszej szkoły, która dla wielu była do tej pory zupełnie nieznana. Ciekawy wykład poprzedzony był świątecznym kolędowaniem.

Bardzo dziękujemy Autorowi za ciekawą podróż w przeszłość.

Świąteczne kolędowanie z Akademią Seniora

17 grudnia 2019 roku w Muzeum Regionalnym spotkali się studenci Akademii Seniora, organizatorzy projektu, prowadzący zajęcia oraz włodarze Muszyny. Burmistrz dr Jan Golba złożył wszystkim zgromadzonym świąteczne i noworoczne życzenia.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy uczestniczyć w tak sympatycznym spotkaniu. Grupa wokalna Liceum recytowała wiersze o Bożym Narodzeniu i przygotowała mini koncert kolęd i pastorałek.

Przed publicznością wystąpili uczniowie klasy maturalnej i pierwszoklasiści: Ewelina Nieć, Alicja Smyda, Marzena Stylok, Patrycja Śliwińska, Angelika Franczyk, Anna Mikulska, Katarzyna Lach oraz Piotr Hadała, Mateusz Szkrobut, Tomasz Smyda i Jędrzej Buszek przygotowani przez p. Annę Bursztyńską-Rucką.

Lekcja wychowawcza z Dzielnicowym

17 grudnia 2019 roku klasy pierwsze Liceum uczestniczyły w spotkaniu  z przedstawicielem Policji. Aspirant Paweł Zieliński zapoznał młodzież z różnorodnymi aspektami odpowiedzialności prawnej małoletnich.

Bardzo dziękujemy za cenne informacje.

Spotkanie zorganizowała pani pedagog Anna Dźwigniewska.

Dobro jest w Małopolsce

13 grudnia 2019 Wolontariuszki szkolnego Klubu Wolontariatu  wzięły udział w świątecznej  zbiórce żywności w sklepach Tesco, w ramach  kampanii „Dobro jest w Małopolsce”.  Organizatorami akcji był Polski Czerwony Krzyż oraz Urząd Marszałkowski.

Bardzo dziękujemy naszym skrzydlatym  wolontariuszkom – Weronice Myjak, Basi Marczyk, Klaudii Furkawy i Gabrysi Mikusz.

Koordynatorami akcji były:  p. Anna Dźwigniewska oraz p. Joanna Sowa.

Wspieramy Fundację Bratnia Dusza

Od 9 do 12 grudnia 2019 roku Samorząd, szkolny Klub Wolontariatu i klasy IP oraz IVT przygotowali świąteczny kiermasz wypieków. Wszystkie ciasta i ciasteczka rozchodziły się błyskawicznie, a za zgromadzone pieniądze zakupiliśmy słodycze. Zostały one dołączone do przygotowanych wspólnie ze szkołą podstawową paczek świątecznych dla dzieci z Ukrainy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, a Oliwii Budaj z IP za inicjatywę wsparcia Fundacji.

Opiekunami młodzieży były p. Anna Bursztyńska-Rucka, p. Aneta Peregrym,                 p. Joanna Sowa oraz p. Anna Zasadni.

Stypendia Braci Potoczków

29 listopada 2019 roku w Nowym Sączu uczniowie naszej szkoły otrzymali stypendia przyznane przez Województwo Małopolskie, Fundację Sądecką oraz Fundację Braci Potoczków za osiągnięcia sportowe podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

Nagrodzeni zostali Julia Stoińska z IIA, Daria Prusak z IG, Jakub Stróżyk z IIA i Jakub Radzik z IIIT.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i p. Beacie Prusak, która co roku przygotowuje młodzież do tego konkursu.

Nagrody Starosty dla sportowców

10 października 2019 roku w Starostwie Powiatowym miała miejsce uroczystość, w czasie której władze powiatu uhonorowały najlepszych sportowców, trenerów i osoby związane ze sportem.

Wśród nagrodzonych znalazła się Pani Beata Prusak, nasza nauczycielka wf i trener w UKS Góral Muszyna, która trzykrotnie  zdobyła z drużyną PZS w Muszynie wicemistrzostwo Małopolski w unihokeju chłopców oraz sięgała po laury z zespołem UKS Góral, trenując mistrzynie Powiatu i wicemistrzynie rejonu w piłce siatkowej dziewcząt.

Nagrodzona została też uczennica klasy IP LO Oliwia Budaj, która trenuje taekwondo olimpijskie w Uczniowskim Klubu Sportowym Arcus Krynica. W 2019 r. zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim.

Zdjęcia ze strony starostwa.

O wydarzeniu czytaj na:

https://nowosadecki.pl/pl/aktualnosci

https://pl-pl.facebook.com/muszynawnecie/

Góra Grosza 2019

Od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku trwa w naszej szkole ogólnopolska akcja Góra Grosza. Przez tydzień udało nam się uzbierać ponad 200 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję😊

Liczymy na Waszą hojność – pomagamy dzieciom spełniać marzenia!!!