Promyk radości na gwiazdkę

Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy dla ciężko chorych dzieci z gminy Muszyna już w niedzielę 17 grudnia 2017 roku. Czekamy na wszystkich, którzy mają dobre serce i chcą pomóc!!!

Dołącz do akcji, w której również pragniemy wspomóc rehabilitację naszego ucznia i kolegi z IIA LO Pawła . Paweł w styczniu 2017 roku uległ wypadkowi na stoku narciarskim, jest po dwóch zabiegach operacyjnych i nadal wymaga specjalistycznej opieki.

Wszelkie informacje znajdziesz na: http://www.muszyna.pl/pl

II miejsce w województwie – Wicemistrzowie unihokeja z Muszyny

8 grudnia 2017 roku  w Nowym Targu po zaciętych meczach reprezentacja Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie wywalczyła II miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach w Unihokeju Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

Szkołę reprezentowali: Damian Tyczyński, Patryk Gosztyła, Sylwester Gumulak, Damian Kosztyła, Mateusz Piksa, Hubert Piksa, Kacper Błaszczyk, Jakub Radzik.

Opiekunem drużyny jest p. Beata Prusak.

Serdecznie gratulujemy!!! Brawo!!!

Obchody Światowego Dnia Wolontariatu

5 grudnia 2017 roku grupa wolontariuszy z naszej szkoły: Barbara Marczyk, Paulina Cisowska, Ewelina Nieć, Patrycja Śliwińska,  Klaudia Polańska, Daria Białoń, Szymon Bugajski, Tomasz Skwarło, Michał Uryga i  Filip Siuta brała udział w obchodach Światowego Dnia Wolontariatu  w Nowym Sączu.  W ramach promocji wolontariatu uczniowie pozowali do wspólnego zdjęcia,  rozdawali kalendarze oraz  udali się do kina na film pt. 7 minut po północy.

Wolontariusze  przeprowadzili  także pod opieką p. Joanny Sowy, w dniu 8 grudnia 2017 roku akcję  promującą wolontariat na terenie Muszyny – informowali przechodniów o pracy wolontarystycznej oraz  wręczali kalendarze i baloniki.

I miejsce PZS Muszyna. Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego Licealiada Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców

1 grudnia 2017 r. w hali sportowej MOSiR-u w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego Licealiada Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców.

Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów (96 zawodników).

Zespoły grały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 5 minut. Następnie do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły z grupy.

Po  bardzo zaciętym meczu finałowym nasi zawodnicy zajęli 1 miejsce, a tym samym zdobyli awans na zawody wojewódzkie.

Zwycięska drużyna chłopców występowała w składzie: Kacper Błaszczyk, Patryk Gosztyła, Hubert Piksa, Sylwester Gumulak, Daniel Kosztyła, Mateusz Piksa, Jakub Radzik, Damian Tyczyński, Michał Uryga.

Opiekunem była p. Beata Prusak.

Serdecznie  gratulujemy drużynie!!!

III miejsce PZS Muszyna. Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego Licealiada Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt

30 listopada 2017 r. w hali sportowej MOSiR-u w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego Licealiada Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt.

Do zawodów zgłosiło się 7 zespołów (84 zawodniczki):

Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 6 minut w dwóch grupach. Po zaciętych meczach nasze uczennice zajęły 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

W  reprezentacji  występowały: Agata Hojniak, Aleksandra Gościńska, Anna Krokowska, Kinga Rucka, Monika Czerwińska,  Katarzyna Hajduk, Weronika Długosz.

Opiekunem była p. Beata Prusak.

Serdecznie  gratulujemy drużynie!!!

To była zabawa!

Dramat pt. „Zabawa” S. Mrożka w interpretacji aktorów Anny Rakowskiej i Krzysztofa Prystupy był prezentowany w naszej bibliotece w ostatni dzień listopada. Czytanie utworu literackiego przez profesjonalnych aktorów w Teatrze czytelnika, to propozycja krynickiej biblioteki skierowana do odbiorców w różnym wieku. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu JESTEM/ Zaczytany. W kameralnej przestrzeni niewielkiej czytelni artyści mogli wejść w bliski kontakt z publicznością, wciągając ją w tytułową „zabawę”. Niektóre sceny wywoływały wiele zabawnych a nawet tragikomicznych sytuacji. Taka prezentacja utworu literackiego zapewne była zaskoczeniem dla widowni, a zwłaszcza licznej młodzieży ze szkół średnich w Krynicy i Muszynie.

Anna Rakowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (filia we Wrocławiu). Od 2013 roku współtworzy tam niezależną grupę Teatr Strefa Otwarta. Ponadto współpracowała z Instytutem Teatralnym w Warszawie, Centrum Technik Audiowizualnych we Wrocławiu i Uniwersytetem Sabanci w Stambule w Turcji. Laureatka wielu nagród teatralnych, m.in. za najlepszą rolę żeńską w spektaklu „H(2) O” podczas Festiwalu Pro-Contra w Szczecinie, także finalistka Obserwatorium Artystycznego Entree w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Współpracuje także z Teatrem Odwróconym w Krakowie.

Krzysztof Prystupa – absolwent Akademii Teatralna im. Al. Zelwerowicza w Warszawie; Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktor, logopeda medialny, trener wystąpień publicznych, zajmuje się pracą nad emisją głosu. Pracował w Teatrze Lalki, Maski i Aktora „Groteska” w Krakowie, występował w serialach fabularnych, a także dubbingował w filmach.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z poezją piękniej – Beskidzkie obrazki Emilii Waśniowskiej

25 listopada 2017 roku w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego działającym przy MGOK w Muszynie miło miejsce poetyckie spotkanie w ramach cyklicznej imprezy Z poezją piękniej. Uczennice Powiatowego Zespołu Szkół Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Muszynie przedstawiły licznie zgromadzonej publiczności twórczość Emilii Waśniowskiej.

Beskidzkie obrazki. Wiersze dla niektórych dzieci to tomik poezji poświęcony Muszynie i okolicznym miejscowościom. Emilia Waśniowska (20.09.1954 – 26.11.2005) zaczarowała na kartach poezji urok naszej  małej ojczyzny. Cytując opracowanie prof. Krystyny Heske-Kwaśniewicz: Jej wiersze dotykają wszystkich obszarów ludzkiej egzystencji, są wzruszające i bardzo refleksyjne. Odbierze je zarówno dziecko, jak i dorosły. (…) W wierszach Waśniowskiej najważniejszą lekcją zdaje się być czułość.

Recytacji wierszy towarzyszyła prezentacja multimedialna ukazująca  ilustracje do tomiku autorstwa Pani Elżbiet Krygowskiej-Butlewskiej, prowadzącej Wydawnictwo Mila, a prywatnie przyjaciółki Autorki, od której otrzymaliśmy zgodę na wykorzystanie ilustracji oraz serdeczne pozdrowienia z Poznania. Pani Elżbieta napisała do nas: Bardzo się ucieszyłam, że Muszyna pamięta i wspomina Emilię Waśniowską. W Poznaniu jest duże grono przyjaciół Emilii, którzy robią wszystko, aby pamięć o Emilii żyła. Jest szkoła „Łejery” jej imienia, biblioteka w szkole 34, od niedawna ulica Emilii Waśniowskiej. Organizujemy „EMILIADY” i konkursy jej poezji.

Wieczór poezji przygotowały Weronika Długosz, Katarzyna Marczyk, Kinga Rucka, Dominika Wilk, Żaneta Białas, Angelika Franczyk, Ewelina Nieć i Patrycja Śliwińska w ramach Klubu Literackiego, który działa w Liceum od 15 lat i rozwija zainteresowania humanistyczne młodzieży. Scenariusz przygotowała p. Anna Bursztyńska-Rucka, opiekun Klubu, a oprawę muzyczną p. Marek Dymek, instruktor OPP.

Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Szachach

W dniu 20 listopada nasi szkolni szachiści w składzie Katarzyna Hajduk, Jakub Krynicki, Patryk Murzyn i Kinga Rucka pod opieką Pana Marka Dymka wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach Szachowych w Łącku. Nie ma wątpliwości, że po ciężkim wysiłku na treningach i samych starciach indywidualnych nasi uczniowie spisali się świetnie.

W kategorii grupowej zajęli 3 miejsce.
Gratulujemy

Dzikie Smaki Sądecczyzny

Jak czytamy na stronie:

 http://www.powiat.nowy-sacz.pl/pl/kur-z-kolchidu-okazal-sie-najsmaczniejszy

 Reprezentanci siedmiu szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki wzięli udział w II edycji Powiatowego Konkursu Kulinarnego „Dzikie Smaki Sądecczyzny” w Muszynie. Przyrządzali potrawy z bażanta. Zwyciężyli uczniowie: Karolina Franczyk i Mikołaj Zarzycki z Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, którzy przygotowali potrawę „Kur z Kolchidu”.

– Po raz kolejny młodzież z naszych szkół mogła pokazać swój kunszt przygotowując dania z bażanta – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – W ubiegłym roku mieli do dyspozycji mięso z dzika. Każda z drużyn otrzymała ten sam rodzaj mięsa i miała te same warunki pracy. Potrawy oceniało jury, w którym byli specjaliści z zakresu gastronomii. Świeże i przebadane mięso bażantów dostarczył Polski Związek Łowiecki. Muszę podkreślić bardzo dobrą współpracę z myśliwymi. Dziękuję za ich wsparcie i pomoc. Konkurs jest atrakcyjny dla młodych ludzi ze względu na możliwość pracy z produktami, do których nie mają na co dzień dostępu, ale też ze względu na cenne nagrody finansowe i te dodatkowe – ufundowane przez właścicieli hoteli.

 O konkursie czytaj również na: http://www.sadeczanin.info/rozmaitosci/bazant-oddal-zycie-za-dzikie-smaki-sadecczyzny