Akcja Wyślij pączka do Afryki

Szczęść Boże,
W imieniu Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie otrzymaliśmy darowiznę w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki 2019”. Darowizna w wysokości 300 zł złożona w imieniu Waszej społeczności zamieni się  w czystą wodę dla ludzi w wioskach, posiłki dla dzieci osieroconych, możliwość pójścia do szkoły,  operacje niepełnosprawnych i wiele innych.  Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących.
Bardzo dziękujemy!
br. Jerzy Steliga OFMCap
Fundacja Kapucyni i Misje

W akcji zorganizowanej w ostatni dzień lutego przez Samorząd brali udział uczniowie I A i II A Liceum: Angelika Franczyk, Patrycja Śliwińska, Julia Stoińskiej, Kamil Dara, Michał Rucki i Jakub Prusak.

W imieniu Samorządu dziękujemy p. Beacie Prusak za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

Dzień otwarty Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie

Za nami pełen wrażeń Dzień otwarty Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie. Dzisiaj, 13 marca 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów oddziałów gimnazjalnych i klas ósmych wraz z dyrektorami, pedagogami i wychowawcami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Złockiem, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Muszynie-Folwark, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powroźniku, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 im. Ratowników Górskich w Krynicy-Zdroju, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Krynicy-Zdroju oraz   Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu.

Nasi goście mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych na rok szkolny 2019/2020 oraz osiągnięciami przedmiotowymi i sportowymi z ostatniego roku. W programie znalazło się wiele atrakcji.

Prezentację przedstawili p. mgr inż. Jacek Stanisz i p. mgr inż. Marzena Połeć, przedstawiciele WGGiOŚ Akademii Górniczo-Hutniczej, krakowskiej uczelni, z którą współpracujemy. Matematyka, nauczana w naszej szkole na poziomie rozszerzonym, daje możliwość studiowania na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Co roku również bierzemy udział w Olimpiadzie O Diamentowy Indeks AGH. Matematyce poświęcony był również wykład oraz gry interaktywne.

Pasjonaci biologii i chemii testowali chemicznego kameleona, przyglądali się wstrząśniętemu błękitowi i antocyjanom z kapusty. Podziwiali fioletowy dym – wynik sublimacji  jodu. Zaciekawienie wzbudziły kolorowy cylinder, niebiesko-złota reakcja odwracalna, złoty deszcz i fluorescencja chlorofilu, riwanolu, fluoresceiny, chininy i berberyny. Skutki doświadczeń z fizyki z wykorzystaniem induktora, pompy czy działania zasady zachowania momentu pędu  można było sprawdzić samodzielnie.

Zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia w językach obcych z cyfrowymi narzędziami wspomagającymi naukę, takimi jak kahoot czy quizlet, które miały miejsce w pracowniach językowych i pracowni projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.

Nie zabrakło również prezentacji przedmiotów humanistycznych: języka polskiego oraz historii. Młodzież wysłuchała m. in. wykładu na temat historycznych i współczesnych typów broni, ASG i mogła sprawdzić własne umiejętności w grach FPS.

Jednak bezkonkurencyjni i najbardziej oblegani byli uczniowie Technikum, którzy przy suto zastawionych stołach pokazali swoje umiejętności. Powodzeniem cieszyły się bezalkoholowe drinki, zdobnictwo cukiernicze, carving, przekąski i słodkości.

Szanowni Goście, dziękujemy za przybycie i zainteresowanie!!! Czekamy na Was w naszej szkole!!!

Dziękujemy gorąco wszystkim niezawodnym, pracowitym, wspaniałym uczniom Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie!!! Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc!!!

1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego – Licealiada Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Dziewcząt

12 marca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Grybowie i Zespole Szkól Zawodowych w Grybowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego Licealiada Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Dziewcząt. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce.

Szkołę reprezentowały Julia Stoińska, Gabriela Mikusz, Klaudia Furkawy, Natalia Smyła, Wiktoria Mitro, Dorota Lech, Emilia Janusz.

Statuetkę wyróżniającej się zawodniczki otrzymała Julia Stoińska.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i opiekunowi p. Beacie Prusak!!!

8 i 9 marca  w sklepie Tesco w Muszynie wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięły udział w dobroczynnej zbiórce pienię, z której dochód przeznaczony został na wsparcie programu Stowarzyszenia Sursum Corda – „Na ratunek”.

Bardzo dziękujemy wolontariuszkom: Gabrieli Mikusz, Klaudii Furkawy , Agnieszce Gościńskiej i Joannie Piotrowskiej.

Opiekunami akcji były: Magdalena Gucwa i Joanna Sowa

Informacja redakcji Almanachu Muszyny

Drogie i Drodzy, jak wiecie jesteśmy współorganizatorami rankingu
Genialni Lokalni Globalni im Danuty Szaflarskiej, aktualnie trwa
publiczne głosowanie. Na liście też są nasi stypendyści. Po kliknięciu
na nazwisko pojawia się opis zasług danej osoby.
Proszę weźcie udział w głosowaniu i zachęćcie znajomych :-)

Julia Stoińska mistrzynią powiatu w narciarstwie alpejskim

27 lutego 2019 r. w Tyliczu na stacji narciarskiej MASTER SKI odbyły się Mistrzostwa Powiatu w narciarstwie alpejskim. Pierwsze 8 osób z generalnej  klasyfikacji dziewcząt i chłopców awansowało  na zawody wojewódzkie w Kasinie Wielkiej.  Z Powiatowego Zespołu Szkól w Muszynie zakwalifikowało się 4 uczniów.
Szkołę reprezentowali  :
Julia  Stoińska
Mateusz Piksa  
Szymon Romańczyk 
Jakub Prusak
Michał Nowak 
Michał Uryga 
Michał Gajowski
Mikołaj Zarzycki 
Opiekun p. Angelika Stoińska
Serdecznie gratulujemy!!!

Wizyta uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Muszynie na AGH w Krakowie

20 lutego 2019 roku po raz kolejny uczniowie Liceum w Muszynie udali się na wykłady na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Spotkanie zorganizowane przez Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska było bardzo ciekawe. W programie znalazły się wykłady dotyczące Geoinformatyki, Inżynierii i analizy danych, zajęcia laboratoryjne na temat Komputerowych Systemów Pomiarowych, prezentacja „Geozagrożenia na obszarach krasowych”, ćwiczenia w Laboratorium Chromatografii Gazowej i Powierzchniowych Metod Geochemicznych, ćwiczenia w Laboratorium Geotechnicznym oraz zwiedzanie muzeum geologicznego. Choć wróciliśmy zmęczeni, warto było choć na jeden dzień wczuć się w rolę studentów.

Dziękujemy bardzo Panom dr. inż. Piotrowi Olchowemu i mgr. inż. Jackowi Staniszowi oraz prowadzącym zajęcia za przyjęcie naszej grupy, poświęcony czas i merytoryczne informacje. Było super!!!

Opiekunami grupy byli p. Małgorzata Jarząb i p. Marek Dymek.

20 lutego 2019 roku wolontariuszki  ze szkolnego Klubu Wolontariatu: Ewelina Nieć, Magdalena Kumorek, Paulina Cisowska, Barbara Marczyk uczestniczyły w wizycie studyjnej  w organizacjach pozarządowych w Krakowie,  organizowanej dla wolontariuszy w ramach projektu „Wolontariat jestem za”.

„Na ratunek” Monice Kacprzak

W dniach 15 i 16 lutego w sklepach Tesco w Muszynie wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu zbierały pieniądze na rzecz Moniki Kacprzak cierpiącej od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe , podopiecznej Stowarzyszenia Sursum Corda, objętej pomocą w programie „Na ratunek”.

Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup i montaż specjalistycznej windy.

Wolontariusze zachęcali także do głosowania na projekt Stowarzyszenia Sursum corda – Małe, Wielkie Marzenia” polegający na zorganizowaniu dla 10-ciu niepełnosprawnych i przewlekle chorych dzieci niezapomnianych imprez, gdzie będą mogły spełnić się ich marzenia.

Bardzo dziękujemy wolontariuszkom: Adriannie Gumulak, Agnieszce Gościńskiej, Ewelinie Nieć, Magdalenie Kumorek, Barbarze Marczyk, Paulinie Cisowskiej, Gabrieli Mikusz, Klaudii Furkawy

oraz kierownictwu i pracownikom Tesco

Opiekunami akcji były: Magdalena Gucwa i Joanna Sowa