43 Zawody Latawcowe Szkół i Placówek Wychowania Pozaszkolnego

21 października po raz 43 na muszyńskim stadionie piłkarskim odbyły się zawody latawcowe, organizowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. Dzieci i młodzież – wychowankowie OPP w Muszynie rywalizowały w trzech kategoriach: latawców płaskich, latawców skrzynkowych oraz lotów wysokościowych. Dopisała nam piękna pogoda i wiatr, który jest niezbędny do wysokich lotów latawców. Różnorodne zdobienia i rysunki wykonane na latawcach, świadczą o pracy, którą uczestnicy włożyli w profesjonalne wykonanie latawców. Na zawodach gościliśmy Starostę Nowosądeckiego pana Marka Kwiatkowskiego, który sam osobiście wykonał lot latawcem. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy zostali poczęstowania pyszną kiełbaską, co stało się już tradycją. Dekoracji zwycięzców dokonał Pan Starosta, wręczając najlepszym zawodnikom dyplomy i nagrody. Dziękujemy naszym sponsorom, Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu, Firmie Muszynianka oraz Panu Strojnemu z firmy Magraf.