42 Zawody Latawcowe Szkół i Placówek Wychowania Pozaszkolnego

29 października 2022 roku na stadionie sportowym Poprad w Muszynie zostały rozegrane 42 Zawody Latawcowe Szkół i Placówek Wychowania Pozaszkolnego. Organizatorem imprezy był Powiatowy Zespół Szkół – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. Zawody oficjalnie otworzyła Pani dyrektor Izabela Łabuś życząc udanej zabawy i wysokich lotów.

Modelarze rywalizowali w kategorii latawców płaskich i skrzynkowych. Komisja sędziowska najpierw oceniała latawce pod kątem stopnia trudności i estetyki wykonania oraz dokonała oceny plastycznej. Latawce były pięknie zdobione wspaniałymi rysunkami i ogonami. Ocena więc była niełatwa.

O ostatecznej lokacie decydowały więc loty latawców. Przy pięknej pogodzie miło było podziwiać majestatycznie wznoszące się modele. Najbardziej widowiskową była konkurencja wysokościowa, w której oceniano najwyższe loty.

Dla wszystkich po wspaniałej, ambitnej rywalizacji został przygotowana kiełbasa i herbatka.

Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Dzięki naszym sponsorom: Spółdzielni Pracy „Muszynianka”, firmie „Magraf”, UMiGU Muszyna i Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu nie zabrakło również nagród pocieszenia dla pozostałych uczestników.