41 Zawody Latawcowe

23 października 2021 roku na stadionie sportowym Poprad w Muszynie zostały rozegrane 41 Zawody Latawcowe Szkół i Placówek Wychowania Pozaszkolnego. Organizatorem imprezy był Powiatowy Zespół Szkół – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. Na tegoroczne „Święto Latawca” oprócz młodych modelarzy, przybyli rodzice oraz zaproszeni goście i kibice. Zawody oficjalnie otworzył Radny Powiatu Nowosądeckiego Pan Stanisław Sułkowski, życząc udanej zabawy i wysokich lotów. Zawody zaszczycili również swoja obecnością Pan Wiceburmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Włodzimierz Tokarczyk, Pani Iwona Wachna – kierownik referatu ds. obywatelskich Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz Pani Izabela Łabuś dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół.

Modelarze rywalizowali w kategorii latawców płaskich i skrzynkowych. Komisja sędziowska najpierw oceniała latawce pod kątem stopnia trudności i estetyki wykonania oraz dokonała oceny plastycznej. Latawce były pięknie zdobione wspaniałymi rysunkami i ogonami. Ocena więc była niełatwa.

O ostatecznej lokacie decydowały więc loty latawców. Przy pięknej pogodzie miło było podziwiać majestatycznie wznoszące się modele. Najbardziej widowiskową była konkurencja wysokościowa, w której oceniano najwyższe loty. Doskonały pokaz w jaki sposób prawidłowo i wysoko puszczać latawce dał Pan Wiceburmistrz Włodzimierz Tokarczyk.

Na zakończenie zawodów Pan Bartłomiej Tokarczyk – obecny drużynowy Mistrz Świata w modelarstwie kosmicznym wystrzelił model rakiety.

Dla wszystkich po wspaniałej, ambitnej rywalizacji został przygotowany ciepły bigos i herbatka.

Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Dzięki naszym sponsorom: Spółdzielni Pracy „Muszynianka”, firmie „Magraf”, UMiGU Muszyna i Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu nie zabrakło również nagród pocieszenia dla pozostałych uczestników.