Indeksy przyznane

Marzec to w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Muszynie czas podsumowań olimpiad i konkursów. Za uczniami klasy IIIG turnieje językowe, matematyczne oraz wyjazdy naukowe w ramach MChE.

Miło nam poinformować, że za naszymi matematykami zmagania w ramach:

Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH, w których szkołę reprezentowali w etapie I i II Daria Prusak, Karol Peregrym, Tomasz Smyda i Ewelina Zielińska (oczekują na wyniki).

Konkursu „O Złoty Indeks PK” (Politechnika Krakowska), w ramach którego Laureatami zostali:

I stopnia Tomasz Smyda, Ewelina Zielińska
II stopnia Weronika Piksa, Daria Prusak
III stopnia Karol Peregrym

Uczniowie zmierzyli się również ze swoimi rówieśnikami w ramach Międzynarodowych Zawodów Matematycznych Nabój 2022. To konkurs organizowany m. in. Uniwersytet Jagielloński, LO im. Jana Sobieskiego w Krakowie, Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet w Bratysławie, Edynburgu i Cambridge. Drużyna w składzie Karol Peregrym, Weronika Piksa, Daria Prusak, Tomasz Smyda i Ewelina Zielińska uplasowała się na 402 miejscu pośród 622 szkół z Polski i zagranicy. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Zenona Smydę.

Uczniowie brali również udział w Międzyszkolnym Konkursie Lingwistycznym „DUET”, w którym Ewelina Zielińska awansowała do etapu II. Do konkursu przystąpiło   uczniów, których przygotowały p. Dagmara Góraj-Kałucka i  Aneta Peregrym.