Klasa z Klasą 2017/2018

29 stycznia 2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie odbyła się uroczystość z okazji ogłoszenia wyniku Konkursu Klasa z Klasą.

Swoją obecnością zaszczycili nas  Pani Bożena Mściwujewska-Kruk, redaktor naczelna „Almanachu Muszyny”, Pan Ryszard Kruk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny,  Pani Agata Szymańska, członkini zarządu i skarbnik SPAM oraz Pan Andrzej Gancarz.

Jury w składzie Pan Witold Kaliński, przewodniczący Komisji, Pani Izabela Grabiec, koordynator Konkursu i Pani Alicja Adamczyk dokonało analizy wyników nauczania, frekwencji, działalności w Szkolnym Klubie Wolontariatu, udziałów w olimpiadach przedmiotowych i konkursach oraz zawodach sportowych i orzekło, że zwycięzcami współzawodnictwa w roku szkolnym 2017/2018 została klasa IA Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Muszynie.

Bon na 3500 zł na dofinansowanie wycieczki dydaktycznej do Warszawy odebrali przedstawiciele samorządu klasowego wraz z wychowawczynią Panią Dagmarą Góraj-Kałucką. Młodzież otrzymała również zestaw zadań do opracowania przed wyjazdem do stolicy. Ich treść omówił Pan Ryszard Kruk. Pierwszoklasiści bez obaw przyjęli na siebie zobowiązanie. Wszak wzorowa klasa na 5 wyzwań się nie boi.

Pięć zadań przed wyjazdem do Warszawy

1. Na podstawie zawartości strony muszyna.pl podaj pięć argumentów, których użyjesz, przekonując osoby spotkane w warszawskim metrze do przyjazdu do Muszyny na wakacje zimowe lub letnie.
  2. Przeglądając stronę gpw.pl zastanów się, dlaczego spółki wchodzą na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych ;przygotuj argumenty, których będzie można użyć w trakcie spotkania w Sali Notowań GPW.
  3. Zapoznaj się z planem warszawskiego metra; sprawdź, jakie stacje sąsiadują ze stacją Racławicka, przy której będziecie mieszkali, a także spróbuj ustalić, dlaczego noszą one takie nazwy.
  4. Oglądając plan Warszawy zaplanuj najciekawszą drogę dojścia z Dworca Centralnego PKP, koło pomnika Kopernika, do Centrum Nauki Kopernik.
  5. Wybierz dwie, Twoim zdaniem ciekawe, informacje z „Almanachu Muszyny”, które można przekazać rówieśnikowi w Warszawie.

W programie artystycznym przygotowanym przez Panią Izabelę Grabiec wystąpili: Natalia Chmielowska i Krzysztof Hadała z IIA LO, Agata Hojniak, grająca na akordeonie oraz uczennice klasy IA LO.

O wydarzeniu czytaj na: http://www.almanachmuszyny.pl/