Mistrzostwa Rejonu Licealiada Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Patronat Honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

Sprawozdanie z Mistrzostw Rejonu Licealiada Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Organizator – Małopolski Szkolny Związek Sportowy – Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Łącku.

Termin i miejsce zawodów – 28 marca 2019 r. – Zespół Szkół w Łącku.

Cel imprezy – popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza w turnieju, reprezentanta na zawody wojewódzkie.

Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły mistrzowie powiatów: limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz – (48 zawodniczek):

• II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu – miasto Nowy Sącz
  • I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach – powiat gorlicki
  • I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej – powiat limanowski
  • Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie – powiat nowosądecki

Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, spotkania rozgrywane były do dwóch wygranych setów, sety do 25 punktów, trzeci set decydujący do 15 punktów.

Kolejność końcowa w turnieju:

1. II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu
  2. Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie
  3. I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach
  4. I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej

Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie reprezentowały:

D. Lech, W .Zielińska, W. Mitro, E. Janusz, K. Furkawy, J. Stoińska, G. Mikusz, N. Smyła. Opiekun p. Beata Prusak
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Patronat Honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.