Narodowe Święto Niepodległości 2021

Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości miała miejsce dzisiaj, 10 listopada 2021 roku. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, włączając się do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu. W czasie uroczystości wysłuchaliśmy prelekcji na temat odradzania się po 123 latach niewoli polskiej państwowości i obejrzeliśmy przejmująca prezentację dotyczącą tworzenia na nowo suwerenności narodu, który zarówno zaborcy, jak i komuniści chcieli zniszczyć.

Jak mówiła w czasie wystąpienia Pani Dyrektor Izabela Łabuś: Trud zespolenia trzech zaborów powiódł się, na jedno pokolenie. Wysiłek skierowany był na zespolenie. Próbą zespolenia była Pierwsza Solidarność. Dziś Polacy podzielili się sami, bez niczyjej pomocy. Nie słuchają wieszcza, a przecież Norwid mówi: „Tyle i takiej egzystencji naród ma, ile i jak jest w stanie człowieka uszanować”. Jeśli jest jakiś sens w szkole, to taki, by uczyć się być człowiekiem.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy IIIP wraz z wychowawczynią wykonali wczoraj prawie sto kotylionów w ramach warsztatów Tworzenie narodowych kotylionów przez seniorów, dzieci i młodzież w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego. A jutro przedstawiciele szkoły wraz z pocztem sztandarowym będą uczestniczyć w miejskich obchodach święta.

Dziękujemy w imieniu Pani Dyrektor wszystkim, którzy przygotowali akademię: uczniom klasy IIIP i IIIG Gabrieli Buliszak, Mateuszowi Szkrobutowi, Zuzannie Sało, Julii Radzik i Jędrzejowi Buszkowi, Łukaszowi Hajduga i Krzysztofowi Czechowi (obsługa techniczna) oraz p. Annie Bursztyńskiej-Ruckiej, p. Piotrowi Szkrobutowi i p. Piotrowi Rutce.

Pięknego świętowania!!!