NAUKOWE WARSZTATY WEEKENDOWE

W ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna- nowy model nauczania”

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” organizuje naukowe warsztaty weekendowe dla uczniów szkół uczestniczących w projekcie.

Organizacją logistyczną warsztatów weekendowych zajmie się wykonawca wyłoniony w przetargu. Wymogi przetargowe i ograniczenia ze strony uczelni, na których będą prowadzone zajęcia w grupach wymuszają na nas dokładne przygotowanie się do rekrutacji uczniów.

Warsztaty weekendowe odbędą się w terminie:  17-19 kwietnia 2020 r.

Zgodnie z „Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie” Uczniowie mają prawo udziału w więcej niż jednej formie wsparcia czyli:

• wybór warsztatów weekendowych w danym obszarze tematycznym nie wyklucza możliwości uczestniczenia w warsztatach weekendowych z innego obszaru tematycznego, bądź w tym samym obszarze tematycznym ale w innym terminie organizowanym dla tego obszaru, w przypadku, gdy tematyka zajęć nie jest tożsama z wcześniejszymi w których brał udział.
  • pierwszeństwo uczestnictwa w warsztatach weekendowych mają uczniowie, którzy jeszcze nie brali udziału w żadnej formie wsparcia oferowanej w ramach projektu.

Zatem uczeń może wybrać sobie dowolny obszar tematyczny, który go zainteresuje, z takim zastrzeżeniem iż, uczniowie którzy brali już udział w warsztatach mają prawo do ponownego udziału w warsztatach w tym samym obszarze tematycznym, jeżeli tematyka zajęć nie jest tożsama. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ w przypadku udziału ucznia na tym samym obszarze w tej samej tematyce pojawiają się koszty niekwalifikowalne co stanowi naruszenie zasad projektu, natomiast nie ma przeszkód aby uczeń, który brał już udział w warsztatach uczestniczył w zajęciach na innym obszarze lub na zajęciach gdzie pojawia się NOWA TEMATYKA.

Ostateczny termin rekrutacji uczniów upływa 17 lutego 2020 roku.