Niepodległa nieodległa

W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy Państwa do obejrzenia programu TVP Kraków pod tytułem Niepodległa nieodległa. Pierwszy odcinek programu został poświęcony Muszynie, a właściwie działalności Państwa Bożeny Mściwujewskiej-Kruk i Ryszarda Kruka, którzy od 1999 roku wydają Almanach Muszyny. Ich praca na rzecz muszyńskiej społeczności, ocalanie wszelkich pamiątek związanych z historycznym  Państwem Muszyńskim, finansowe wsparcie uzdolnionej młodzieży oraz sprzyjanie twórcom lokalnym i krajowym to jedynie niektóre aspekty kontynuacji dzieła antenata rodu doktora Seweryna Mściwujewskiego.

W filmie działania szkoły przedstawia dyrektor  Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie p. Izabela Łabuś, a  o wrażeniach z wycieczki opowiadają uczniowie klasy II A Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, którzy wraz z wychowawczynią Dagmarą Góraj-Kałucką w ramach stypendium Klasa z Klasą zwiedzali Warszawę.

Program TVP Kraków ma na celu Przedstawić ludzi w twórczy sposób czerpiących ze swego dziedzictwa, dla których przodkowie sprzed stu lat są do dziś inspiracją do działań na swoją, lokalną miarę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na: