Ósmoklasisto!!! Zapraszamy do LO w Muszynie!!!

Lubisz czytać, piszesz wiersze, śpiewasz, malujesz, marzysz o karierze na scenie…

Zaloguj się do nas: Klasa humanistyczna czeka na wrażliwców, którzy zastanawiają się nad sensem istnienia i chcą zmieniać świat!!! Edukacja to nie tylko wkuwanie, u nas znajdziesz swoje miejsce: przygotujemy Cię do matury na obu poziomach: podstawowym i rozszerzonym oraz rozwiniemy pasje artystyczne.

Co roku spotykamy się z ludźmi kultury, bierzemy udział i organizujemy warsztaty oraz wieczory poetyckie,  koncerty, z powodzeniem startujemy w różnych konkursach. Nasz ulubiony to Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, ale nie brakuje też literackich, poetyckich, muzycznych i malarskich. A może uda nam się razem przygotować spektakl? Może w języku obcym?

Także w tym roku szkolnym, mimo wielu innych kursów realizowanych w ramach projektu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim” uczniowie naszej szkoły skorzystali z możliwości proponowanych przez MCK Sokół w Nowym Sączu. Pięć osób brało udział w Akademii Słowa. To warsztaty prowadzone przez profesjonalistów: aktorów, reżyserów i wykładowców akademickich. W minionej edycji zagadnienia kursu obejmowały takie zagadnienia jak: ekspresja mowy i ciała, improwizacji i interpretacji tekstu czy przygotowania teatru jednego aktora.

Klasa humanistyczna to kierunek dla tych, którzy przyszłość wiążą również z językami obcymi. Wiadomo wszem i wobec, że bez angielskiego w obecnym czasie ani rusz. Myślisz o europeistyce, dziennikarstwie, stosunkach międzynarodowych, prawie, logopedii??? A może chcesz zostać psychologiem, antropologiem, edytorem,  czy komparatystą? Kierunek humanistyczny ułatwi Ci realizację marzeń.