Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Tradycji stało się zadość. Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Muszynie. Po uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Józefa, w czasie której wraz z władzami miasta uczciliśmy pamięć poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej,  odbyło się spotkanie z Dyrektor szkoły i wychowawcą.

Spotkaniu towarzyszyły słowa piosenki Czesława Niemena Dziwny jest ten świat. To słowa szczególnie aktualne w obliczu sytuacji politycznej na świecie, której jesteśmy świadkami. Wspólne wspomnienie 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej, dzięki prezentacji przygotowanej przez Tomasza Strzeleckiego, nastroiło nas refleksyjnie.

Jednak słowa piosenki możemy też odnieść do naszego  życia. Zmiany, które nas czekają, niosą ze sobą dreszcz emocji i wyczekiwania na to, co będzie. Wierzymy, że:

ludzi dobrej woli jest więcej
I mocno wierzę w to
Że ten świat
Nie zginie nigdy dzięki nim…

Przed nami ostatni rok nauki oraz egzaminy dojrzałości. Dołożymy wszelkich starań, aby podołać zadaniom, które przed nami stawia świat.

Dziękujemy przedstawicielom pocztu sztandarowego szkoły, którzy godnie reprezentowali naszą społeczność w czasie obchodów miejskich.

Życzymy
Pani Dyrektor Izabeli Łabuś,
Wychowawczyni oraz Gronu Pedagogicznemu
i Wam, Koleżanki i Koledzy
satysfakcjonującego roku szkolnego 2022/2023!!!
Samorząd LO

Zdjęcia z: https://www.facebook.com/muszynawnecie