Szlachetna Paczka 2021

CZAS POMAGANIA !
W okresie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia społeczność szkolna włączyła się w zorganizowanie i przeprowadzenie akcji charytatywnych na rzecz osób potrzebujących. Grupa szkolnych Wolontariuszy działając  pod opieką pedagoga szkolnego p. Danuty Tomczyk Kajfasz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Z bazy rodzin wybrano starszą, samotną, schorowaną kobietę, mieszkankę gminy Muszyna, znajdującą się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli oraz darczyńców spoza naszej szkoły udało się zebrać dary najbardziej dla tej osoby potrzebne na obecną chwilę: toaletę i pralkę turystyczną, drobny sprzęt gospodarstwa domowego, odzież, obuwie oraz żywność i środki czystości. Z informacji zwrotnej dowiedzieliśmy się, że prezent ten sprawił ogromną radość i wywołał wzruszenie u obdarowanej.  Ponadto nasza młodzież, we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Muszynie,  włączyła się również w przygotowanie prezentów dla wychowanek Domu Dziecka w Mochnaczce, a także kartek świątecznych i słodkich niespodzianek dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej  „Jar” w Muszynie. Odwiedziny wychowanek Domu Dziecka dostarczyło wielu miłych przeżyć. Możemy więc stwierdzić: Warto pomagać!