Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

Rok szkolny 2021/2022 uważamy za rozpoczęty! Miło było zobaczyć Was wszystkich: uśmiechniętych, wypoczętych, radosnych. Przed nami to, co najważniejsze, nauka i wspólne spotkania.

Po mszy w kościele parafialnym w budynku szkoły miała miejsce okolicznościowa akademia. Pani dyrektor Izabela Łabuś życzyła nauczycielom i uczniom, aby kolejny rok szkolny zaowocował sukcesami wychowawczymi i pedagogicznymi. Wszak przed niektórymi najważniejszy egzamin, otwierający drogi do dorosłego, samodzielnego życia. Słowa Pani dyrektor niosły pozytywne przesłanie:

…pomiędzy tropikalną ulewą a niszczącą suszą jest gdzieś klimat umiarkowany, pomiędzy bezduszną regułą a bezpłodnym chaosem jest miejsce dla uczuć i rozumu. Dbajcie o te obydwa narzędzia, pomiędzy tymi, co spoglądają daleko wstecz, a tymi, co chcą budować, ale nie wiedzą, co z tej chęci powstanie, upływa nasze życie: teraźniejszość.
Ta teraźniejszość składa się z jednakiej miary tego, co za Wami, i tego, co przed Wami: tyle, co każdy przeżył, może chcieć odmierzyć w nieznane. Rozglądajcie się uważnie w teraźniejszości, nie ulegajcie wygodzie płynięcia z prądem.
Jeśli w czymś potrafimy pomóc, wiedzcie, tu jesteśmy: nauczyciele z Waszego Liceum.

Życzmy sobie zdrowia w klimacie i kraju umiarkowanym.

Po przemówieniu i życzeniach, obejrzeliśmy prezentację poświęconą 82 rocznicy II wojny światowej.