Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych PZS w Muszynie

30 kwietnia 2021 roku świadectwa ukończenia szkoły odebrali uczniowie klasy IIIA Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego i klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Pani Dyrektor Izabela Łabuś podziękowała wychowawcom: Pani Angelice Stoińskiej i Pani Anecie Peregrym oraz gronu pedagogicznemu za pracę z maturzystami. Żegnając abiturientów, sparafrazowała słowa św. Augustyna na temat miłości: Jeśli kochasz, to rozum rozkwita i wtedy rób, co chcesz, nie to, co dyktują Ci inni. Bądź mądry i odważnie wchodź w dorosłe życie. Swe słowa skierowała również do rodziców:

Szanowni, Drodzy Rodzice,

gdy oddawaliście swoje dzieci do liceum i technikum, świat wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj. Wydawał się stabilny. Ostatni rok boleśnie uczył nas pokory i ta nauka nie dobiegła jeszcze końca.
Wasze dzieci, a nasi absolwenci, wkraczają w ten nieoczekiwany świat we własnym imieniu. Czy wyposażyliśmy ich wspólnie – Wy i my, nauczyciele – w sprawdzone metody, prowadzące do szczęśliwego lub przynajmniej pogodnego życia? Dziś mniej niż zwykle jesteśmy o tym przekonani.
Tym bardziej potrzebujemy wszyscy gestu wspólnoty, ot, choćby takiego, jak pożegnanie nas przez maturzystów przed paroma dniami. To był piękny gest – a czuliśmy, że za nim stoją też i Wasze dobre myśli.
Chcę w imieniu własnym i całej wspólnoty pracowników Szkoły zawrzeć w słowach pożegnania podobny gest, skierowany ku Wam. Chcę liczyć wraz z Wami na powrót nas wszystkich do społecznej równowagi. Ufam, że spotykając się na ulicach Muszyny będziemy wymieniać uśmiech rozpoznania i nadziei.
Mówili nam, że to właśnie trudności hartują Polaków. Czas byłoby tego dowieść.
Serdecznie Was pozdrawiam,

Izabela Łabuś dyrektor szkoły

Tytuł Primus Inter Pares otrzymała Emilia Janusz z klasy IIIA LO.

Uczniowie z najwyższą średnią ocen oraz wzorową i bardzo dobrą oceną zachowania:

• Klasa IIIA:

Karolina Hans
Gabriel Przyborowski
Anna Błoniarczyk
Szymon Romańczyk
Natalia Smyła

• Klasa IVT:

Barbara Marczyk

Uczniowie wyróżnieni za pracę w Wolontariacie:

Gabriela Mikusz
Weronika Myjak
Karolina Hans

Uczniowie wyróżnieni za reprezentowanie Szkoły w zawodach sportowych:

Wiktoria Mitro
Gabriela Mikusz
Natalia Smyła
Gabriel Przyborowski
Jakub Prusak
Jakub Stróżyk
Michał Gajowski
Michał Nowak
Hubert Piksa
Jakub Radzik
Szymon Zając
Mirosław Jasiński
Dawid Kantor

W imieniu klas II maturzystów pożegnała Wiktoria Widlak, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Uczennice klasy II wręczyły starszym koleżankom i kolegom tradycyjne pamiątki – medaliony z Janem Kochanowskim i Perfect Chef.

Drodzy Absolwenci Liceum i Technikum, życzymy Wam najwyższych wyników na egzaminach oraz szczęścia i powodzenia w dorosłym życiu!