Maturzyści odebrali świadectwa

26 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy III A Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego i klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Muszynie odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele parafialnym.

Pani dyrektor Izabela Łabuś podziękowała Gronu Pedagogicznemu za pracę i trud włożony w przygotowanie do egzaminów i życzyła młodzieży radości i sukcesów w dalszym życiu. W przemówieniu padły słowa, które młodzi powinni potraktować jako drogowskaz do dorosłego życia:Teorie bywają piękne. Zapamiętacie jednak, że teoria i praktyka to dwie różne boginie. Co innego powiedzieć, że Wenus jest piękna, a co innego być muśniętym jej dłonią. Wenus, która – zacytuję Żeromskiego z „Ludzi bezdomnych” posiadła wiadomość o wszystkim, zobaczyła wieczne dnie i prace na ziemi, noce i łzy, które w ich mroku płyną.

Przed wami te dnie i te prace,  ludzkie łzy, ale i radości.

Razem z całym Gronem Pedagogicznym życzę wam  zadowolenia z dobrze wykonanej pracy ucznia.

Życzę wam tego, by doceniono Wasz wysiłek, i by był on na waszą miarę. Na wysoką miarę.”

W imieniu uczniów najstarszych klas podziękowania złożyły Zuzanna Peregrym i Izabela Glapś, a absolwentów pożegnali również uczniowie klas młodszych, wręczając tradycyjne pamiątki.

W czasie akademii wystąpili: Angelika Franczyk, Patrycja Śliwińska, Piotr Hadała, Krzysztof Hadała i Jakub Prusak.

Pani dyrektor wraz z wychowawcami Panią Małgorzatą Zielińską i Panią Joanną Sowa wręczyły świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody i pamiątkowe dyplomy. Na początku

Tytuł Primus Inter pares otrzymała Cisowska Magdalena z klasy III A LO, która uzyskała najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie.

Magdalena odebrała również Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz świadectwo z wyróżnieniem.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie ze średnią ocen 4,75 i więcej oraz zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym z klasy III A LO:

Izabela Czerwińska
Dorota Lech
Zuzanna Peregrym
Tomasz Synowiec
Weronika Zielińska

Z klasy IV Technikum wyróżnieni zostali Izabela Glapś za najwyższą średnią ocen oraz wzorowe zachowanie i Michał Uryga za wzorowe zachowanie i pracę na rzecz szkoły.

W czasie uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością Państwo Bożena i Ryszard Krukowie. Współpraca Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny ze szkołą trwa ponad dwadzieścia lat i obfituje wieloma, przyznawanymi corocznie, stypendiami. Dzisiaj klasie I A LO za najwyższe wyniki, frekwencję i pracę na rzecz środowiska lokalnego został wręczony czek na 3500 zł. Klasa wraz z wychowawcą pojedzie na wycieczkę do Warszawy.

Po rozdaniu wszystkich świadectw nastąpiły podziękowania za pracę w szkolnych kołach zainteresowań.

Za pracę w Wolontariacie zostali wyróżnieni:

Zuzanna Peregrym, Weronika Zielińska, Dorota Lech, Izabela Glapś, Aleksandra Bawełkiewicz, Michał Uryga, Jakub Tokarczyk, Weronika Pyrek.

Za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych dyplomy otrzymali:

Oliwia Wróbel, Kinga Mitro, Dorota Lech, Weronika Zielińska, Michał Uryga, Marcin Gościński, Sylwester Gumulak, Dawid Kosztyła, Mateusz Piksa Tomasz Synowiec, Patryk Gosztyła, Damian Tyczyński Maksymilian Wątorek.

Wyróżnieni zostali także rodzice, którzy angażowali się w sprawy szkoły:

Państwo Józefa i Zdzisław Lech, Pani Joanna Siedlarz i Pani Renata Rams.

Drodzy Absolwenci Liceum i Technikum

życzymy Wam

wszystkiego najlepszego w dorosłym życiu,

a na egzaminach połamania piór!