Wtorek pełen wrażeń

30 października 2018 roku uczniowie klasy I Liceum spędzili nie tylko na nauce. Zorganizowane specjalnie dla nich warsztaty integracyjne, prowadzone przez p. Dorotę Walczyk, dyrektor  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krynicy-Zdroju, dały świetną możliwość poznania samego siebie i siebie nawzajem.

Uczniowie klasy II Liceum brali udział w warsztatach malarskich inspirowanych twórczością Maryana. Prowadził je, podobnie jak w ubiegłym roku, Pan Krzysztof Bojarczuk, artysta, grafik, prezes Zarządu Stowarzyszenia Maryana z Nowego Sącza, promującego osobę Maryana – a właściwie Pinchasa Bursteina – twórcy pochodzącego z Nowego Sącza.

Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej, kiedy można było zasłuchać się w opowieść o życiu Maryana, artysty obciążonego afazją i bez nogi, nieznanego prawie w Polsce oraz praktycznej, w której Prowadzący rozdał nam farby akrylowe, blok i pędzle, po czym nakazał zanurzyć się w mroczny świat Maryana i poddać się inwencji twórczej, inspirowanej jego obrazami. W efekcie powstało kilka naprawdę ładnych tworów malarskich.

W projekcie brała udział klasa II LO. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe albumy pt. Pokój Maryana.

Jeszcze raz dziękujemy bardzo Panu Krzysztofowi Bojarczukowi za przeprowadzenie warsztatów. Warto było!!!