XIV Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Klasa matematyczno-informatyczna w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Muszynie to miejsce dla pasjonatów nauk ścisłych. Od wielu lat gwarantujemy realizację autorskich programów z informatyki i matematyki z  wykorzystaniem TIK – e-platforma, Gnomio, chmura Google i tablicy interaktywnej. Nowatorskie podejście do nauczania matematyki i informatyki pokazuje zagadnienia w sposób ciekawy i przynosi rezultaty w postaci wysokich wyników maturalnych, szczególnie na poziomie rozszerzonym.

Co roku uczniowie mają również możliwość weryfikowania swych umiejętności poprzez przystępowanie do różnych olimpiad i konkursów. I co ważniejsze, zdobywają indeksy, czyli dostają się na studia wyższe z pominięciem rekrutacji. Pix Programming Challenge, O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej ( w roku 2020 trzy indeksy) i O Diamentowy Indeks AGH to tylko niektóre spośród tych, które otwierają drogę na studia.

Podobnie i w tym roku szkolnym przygotowania trwały od września i drugi etap XIV Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH już za nami. Wczoraj, 7 marca 2021 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Muszynie pod opieką p. Zenona Smydy rozwiązywali w Krakowie na AGH zadania z matematyki.

Trzystopniowa ogólnopolska olimpiada pod nazwą „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Mamy nadzieję, że i tym razem nasi matematycy będą walczyć o tytuły finalisty i laureata w trzecim etapie.

Szkołę reprezentowali: Jan Cisowski, Aleksandra Drozd, Katarzyna Lach, Karol Peregrym, Weronika Piksa, Daria Prusak, Jakub Prusak, Gabriel Przyborowski, Konrad Smyda, Tomasz Smyda i Ewelina Zielińska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszych przygotowaniach!