Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Za nami zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca, którą prowadził ks. Mieczysław Koszyk. Następnie wszyscy spotkaliśmy się w budynku szkoły.

Pani dyrektor Izabela Łabuś podziękowała gronu pedagogicznemu i młodzieży za pracę. Nawiązała w przemówieniu do sytuacji, w której przeżyliśmy większą część kończącego się roku szkolnego:

Co może powiedzieć dyrektor, żegnający odchodzącą na wakacje młodzież? Co może pomyśleć? Pyta sam siebie, czy szkoła dała uczniom tyle praktycznej, nowoczesnej wiedzy, ile mogli udźwignąć. Czy wydobyła z dziewcząt i chłopców ukryte w nich talenty? Czy je pomnożyła?

A przecież zdolności w młodym człowieku gdzieś tkwią. Czekają na pobudzenie, na uprawę – jak gdy ogrodnik uprawia ogród. Kontynuując tę znaną metaforę, trzeba by dodać, że czas pandemii dał szerszy oddech ogrodowi, usunął ogrodnika w cień. Może to mieć i dobre skutki. System nauki w klasach jest dobrze znany, ale nie dla każdej uczniowskiej roślinki najszczęśliwszy. Może ktoś z Was rozkwita ciekawiej w nowych warunkach? Bardzo bym tego chciała, skoro warunki owe zostały nam przez los zadane.

Życzę Wam odpoczynku, dla wielu zasłużonego. Kto zaś czuje, że nie zasłużył, niech przemyśli, jak przerwę wakacyjną wykorzystać. Zapewne jesienią wrócimy do klas. Zapewne wrócimy trochę inni, bardziej dojrzali. Może się zdarzyć, że w „starej” szkole potrafimy wspólnie – nauczyciele, uczniowie, rodzice – wykorzystać jakieś dobre doświadczenia z czasu nauki zdalnej. Obyśmy umieli podążać przed siebie, rozumnie i przyjaźnie jeden dla drugiego.

Tego Wam dziś – i sobie – życzę.

W imieniu Rady Rodziców podziękowania i życzenia złożyła Pani Kinga Kulig.

Następnie Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody:

Klasa II P

Karolina Gałka
Wiktoria Gruca
Wiktoria Sopata

Dyplomy otrzymali również uczniowie ze szkolnego  Wolontariatu, którzy pracowali pod opieką p. Beaty Prusak:

Wiktoria Gruca
Ewelina Zielińska
Anna Kowalczyk
Karolina Polańska
Katarzyna Lach
Kornelia Hamernik
Weronika Piksa
Wiktoria Sopata
Daria Prusak

oraz Tomasz Smyda, Karol Peregrym i Zuzanna Kulig, którzy zwyciężyli w szkolnych zawodach szachowych pod opieką p. Marka Dymka.

Podziękowania kierujemy także do uczniów klasy IIG, którzy przygotowali akademię. Byli to Karolina Gałka, Wiktoria Widlak, Ewelina Zielińska, Karol Peregrym, Tomasz Smyda, Krzysztof Czech i Łukasz Hajduga pod opieką p. Anny Bursztyńskiej-Ruckiej.

Poczet sztandarowy wystawili uczniowie klasy IIP: Oliwia Budaj, Mateusz Szkrobut i Zuzanna Sało pod opieką p. Piotra Szkrobuta.

Wakacje czas zacząć!

Do zobaczenia we wrześniu!!!