Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Muszynie rozpoczęły się od mszy w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca. Następnie w szkole miała miejsce nietypowa akademia.

Przygotowali ją uczniowie klasy IIIP LO oraz uczniowie oddziału przygotowawczego – przyjaciele z Ukrainy.

Pani Dyrektor Izabela Łabuś mówiła:

Moi Drodzy,

Kończymy ten rok szkolny bogatsi niż kiedy indziej. Niedawno pożegnali nas maturzyści, dziś wychodzą , by powrócić we wrześniu, nasi licealiści. Obok nich garstka gości z Ukrainy. Jak objąć wszystkich Was jednym słowem, jednym gestem przytulić, byście za chwilę pobiegli już sami?

Świat tej wiosny pokazał swoje okrutne oblicze. Skoro tak, to tym bardziej chciałoby się zadzierzgnąć więzy, pokazać lepszą twarz. Powiedział Cyprian Norwid:

Codzień woda w okręt ciecze,
Nogą z łóżka ani stąp!
Co wieczora, o człowiecze,
W górę rękaw — i do pomp!

Druga, nieco tylko odmieniona przez nas strofa, mówi:

Pożegnamy, co kochamy;
Upominek złączy nas:
Ręką jedną przestrzeń damy,
Drugą ręką damy czas.

Oferujmy dziś Ukrainie to, co Polska ma najlepszego: swoją poezję. Tę, której żaden despota nie zagłuszy, żaden oszust, gdy raz wypowiedziana, nie ukradnie.

Szybciej niż zazwyczaj uczymy się nowej geografii człowieczeństwa. Jej bieguny dziś drżą. Tęcza jeszcze nie zabłysła. Przestrzeń i czas ktoś chce wykrzywić i taką nam pozostawić.

Musimy sprostać tej grozie. Sprostamy jej.

Wołodymyr Zełenski zwrócił się 1 czerwca do młodzieży z apelem, by przede wszystkim się uczyła. Tak, wiedza, rozumność, mogą pomóc. Tak, serce nie może zamilknąć. Dłoń się wyciąga do uścisku.

Bądźcie zdrowi, zważajcie na drogi, wracajcie.

W czasie przemówienia padło wiele wzruszających słów. Podziękowania w imieniu rodziców na ręce Pani Dyrektor przekazała przewodnicząca Rady Rodziców Pani Kinga Kulig oraz Pani Anna Woznak – w imieniu młodzieży z Ukrainy.

Po programie artystycznym Pani Dyrektor wraz z wychowawcami Panią Danutą Tomczyk-Kajfasz i Panią Anną Bursztyńską-Rucką wręczyła:

• świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe uczennicom klasy IIIP: Gabrieli Buliszak za najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz Julii Radzik,
  • świadectwa ukończenia oraz zaświadczenia i książki z pamiątkowymi wpisami uczniom z Ukrainy,
  • podziękowania wyróżniającym się Wolontariuszom: Gabrieli Buliszak, Karolinie Gruca, Zuzannie Kulig i Patrycji Łomnickiej.

W imieniu Rady Samorządu Uczniowskiego dziękujemy Pani Dyrektor Izabeli Łabuś, Gronu Pedagogicznemu i Wam, Koleżanki i Koledzy za kolejny wspólny rok!!!

Udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!!!