Konkurs Lingwistyczny Duet

Dnia 08.02.2018 odbył się w naszej szkole Konkurs Lingwistyczny Duet- etap 1- szkolny.

Konkurs  organizowany jest w naszej szkole po raz pierwszy. Patronat nad konkursem sprawuje PWSZ w Nowym Sączu, a dokładnie Instytut Języków Obcych. Celem Konkursu jest promowanie wśród młodzieży nauki języków obcych.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 11 osób (4 osoby z klasy IA, 5 osób z kl. II A oraz 2 osoby z kl. IIIB.)

Etap 1 składa się z dwóch części:

• Część- uczniowie rozwiązują zadania testowe z języka angielskiego
  • Część- uczniowie rozwiązują zadania testowe z wybranego języka, nasi uczniowie wybrali zgodnie język niemiecki.

Na 1 etap przeznaczono 90 minut.

Osoby, które uzyskają 60% punktów z języka angielskiego oraz 40% z języka niemieckiego kwalifikują się do 2 etapu, który odbędzie się w PWSZ.

Koordynatorkami konkursu są panie Aneta Peregrym ( n-l j. angielskiego), Dagmara Góraj – Kałucka ( n-l j. ang.) oraz  Izabela Sowa (n-l j. niem.)

Aktualizacja

Po dokładnym sprawdzeniu prac jest nam miło poinformować Państwa, że  do II etapu zakwalifikowały się:

Magdalena Cisowska z II A

Malwina Piecuch z  IIIB

Serdecznie gratulujemy!

II etap konkursu odbędzie się  w Instytucie Języków Obcych w Nowym Sączu w dniu 27 marca.

Prosimy czekać na dalsze informacje o losach naszych uczennic.