Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Msza św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Muszynie, odprawiona przez ks. Macieja Sidora, była pierwszym punktem uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w Liceum i Technikum w Muszynie. Następnie na hali widowiskowo – sportowej społeczność szkolna wzięła udział w akademii. Pani dyrektor Izabela Łabuś powitała grono pedagogiczne, przedstawicieli rodziców oraz wszystkich uczniów. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny: p. Agaty Szymańskiej i p. Renaty Trela.

Pani dyrektor mówiła o zadaniach, które zostały postawione przed nami w roku, kiedy w mury naszej szkoły zawitali uczniowie podwojonego rocznika: Naszym zadaniem jest dostarczyć Wam jak najlepszej wiedzy, niezawodnych umiejętności, a wśród nich – zdolności samodzielnego uczenia się oraz – co nie mniej ważne – zdolności oceniania celów, dla jakich zdobywacie wiedzę. Wiedza jest sama w sobie największą zdobyczą cywilizacji. Jest fascynująca. Macie prawo myśleć o niej jako o narzędziu, które doprowadzi Was do celu. Jaki on będzie? Naszą wspólną ambicją jest, abyście zdali na studia tak dobrze, jak to możliwe. Abyście dostali się tam, gdzie chcecie, a nie tam, gdzie upchnie Was system. Zmierzajmy wspólnie do tego, żebyście na ostatku sami mogli zakresem swojej wiedzy zarządzać.

1 września 2019 roku p. Dyrektor, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz poczet sztandarowy brali udział w miejskich obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W czasie akademii również uczciliśmy  rocznicę. Obejrzeliśmy prezentację przypominającą przebieg kampanii wrześniowej, powstania warszawskiego oraz terroru okupacji. Oddaliśmy hołd poległym i pomordowanym, którzy walczyli o wolność Polski.

Na zakończenie została wyświetlona prezentacja ukazująca Warszawę oczyma uczniów obecnej klasy IIA LO, która wraz z wychowawczynią p. Izabelą Grabiec i p. Angeliką Stoińską zwiedzała stolicę w maju. Wycieczka była nagrodą za najwyższą średnią ocen, frekwencję oraz pracę społeczną w ramach stypendium SPAM Klasa z klasą. Uczniowie podziękowali za organizację, zaangażowanie i pasję godną najlepszych warszawskich przewodników Panu Ryszardowi Krukowi, wręczając przedstawicielkom Zarządu pamiątkowe zdjęcie. Panie poinformowały nas, że w tym roku szkolnym również będzie o co walczyć – kolejna edycja stypendium przed nami!!!

Akademię przygotował Samorząd pod opieką p. Anny Bursztyńskiej-Ruckiej, p. Piotra Szkrobuta (poczet sztandarowy) oraz p. Piotra Rutki (nagłośnienie).

Rok szkolny 2019/2020 uważamy za rozpoczęty!!!