XVIII Sylwestrowe Zawody Balonów

Już po raz 18, 31grudnia 2019 roku odbyły się Sylwestrowe Zawody Modeli Balonów o Puchar Burmistrza Muszyny. Zawody uroczycie otworzył Wiceburmistrz Miasta i Gminy uzdrowiskowej Muszyna Pan Włodzimierz Tokarczyk. Na starcie stanęło ponad dwudziestu modelarzy  Przy sprzyjającej pogodzie,  ku radości mieszkańców i turystów, którzy zawitali do uzdrowiska, do nieba poszybowały kolorowe pięknie zdobione balony napełnione rozgrzanym powietrzem. Do kibicowania włączyli się wszyscy, którzy w ten sposób żegnali stary rok. Na uwagę zasługuje obecność dzieci z przedszkola „Pszczółka Maja”, które wraz ze swoimi paniami przyszły oglądać pokazy, a szczególnie dopingować swoją koleżankę Martynkę Wiśniewską. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta. O lokacie zawodnika decydowała ilość punktów za zdobienie balonu i długość lotu. Komisja sędziowska skrupulatnie oceniała balony pod kątem plastycznym i estetycznym oraz sprawdzała długość lotu.

Zwycięzcą tegorocznej rywalizacji okazał się Maciej Włosiński, 2 miejsce zajęła Wiktoria Gruca, a 3 miejsce zdobyła Aleksandra Barszcz. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody.

Zawody Balonów o Puchar Burmistrza Muszyny zorganizował Powiatowy Zespół Szkół Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie.

Lista uczestników:

Maciej Włosiński