Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie

Drodzy Uczniowie,

kończy się rok szkolny, odmienny od innych. Postawił nas – nauczycieli – i Was zarówno wobec nieoczekiwanych wyzwań. Nie czas jeszcze na dokonywanie ocen owych zmian, ale poświecę im nieco uwagi.

Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim trzem stronom procesu dydaktycznego: nauczycielom, Wam, uczniowie, a także Waszym rodzicom. Wszyscy stanęli wobec nowych wyzwań. Większość z Was dała z siebie więcej niż to, do czego  była zobowiązana dotychczasowymi przepisami. Za to i za wykazaną inicjatywę – dziękuję.

Wielu z Was wyzwoliło energię, która obróci się w efekty pracy. Przy najlepszych chęciach i wysiłku nauczycieli – jednak ta praca stała się bardziej indywidualna, bardziej osobista niż w systemie klasowo-lekcyjnym. To niemała szansa dla pracowitych i zarazem łatwa – zdawałoby się – droga ucieczki od wysiłku dla mniej ambitnych. Sami wybierzecie sobie praktyczną ścieżkę edukacji. Jeśli miałabym tutaj coś doradzać, zwiększajcie wysiłek na wybranych przedmiotach, a wyboru dokonujcie z rozwagą.

Na nauce ta zmiana się nie kończy. W zbiorowisku szkolnym zachodzą procesy socjalizacji, rodzą się przyjaźnie, czasem rozgrywają małe dramaty. I to uległo przebudowie. Będziemy – już jesteśmy – inni. Nawet jeśli system klasowo-lekcyjny powróci, to i on już będzie inny. Dlaczego? Bo wcześniej – z wszystkimi swymi niedostatkami – wydawał się niewzruszony. Dziś widać, że jest jednym z możliwych.

Ale dość o tym. Rozpoczynacie wakacje i należą się Wam – powtórzę – podziękowania. Po nich: życzenia dobrego wypoczynku, a przed rozpoczęciem nauki jesiennej – także chwili refleksji.

Takie same podziękowania kieruję do Was, Szanowni Rodzice, a zarazem liczę na Waszą życzliwość, bo i Wasze dzieci, i my tu w nowej, bo odmienionej szkole tej życzliwości potrzebujemy.

Gorąco dziękuję Wam, Koleżanki i Koledzy Nauczyciele. Rok temu musieliście wykazać szczególny hart ducha, gdy część społeczeństwa zdawała się nie rozumieć istoty naszego zawodu. Tej zaś wiosny ci sami, od których słyszeliśmy niemiłe słowa, nie wahali się obciążyć nasze środowisko zadaniami, których jako żywo nie było w ustawach szkolnych. Podjęliście wyzwanie i w znakomitej części sprostaliście mu. I nadal, wiem to, będziecie wykonywać pracę, za którą nie ma zapłaty.

Dobrych wakacji!
Dyrektor Szkoły:
Izabela Łabuś
Gratulacje należą się wszystkim, którzy uzyskali promocję do klasy programowo wyższej, a szczególne kierujemy do tych Uczniów, którzy:
  • otrzymali świadectwa z wyróżnieniem:

Klasa IP

Klasa 3T

Barbara Marczyk
Joanna Piotrowska

• uzyskali 100% frekwencji (za okres do 12 marca 2020 roku):

Oliwia Gurbowicz z klasy IP

• zostali wytypowani do stypendium Prezesa Rady Ministrów:

Julia Radzik, klasa IP

Tomasz Smyda, klasa IG

Barbara Marczyk, klasa IIIT

• reprezentowali szkołę w olimpiadach i konkursach:

Tomasz Smyda – finalista III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH

finalista XVII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych

półfinalista Pix Programing Challenge

I miejsce w XXV Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków – Instrumentalistów (gitara) pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego

III miejsce w Powiatowych Zawodach Szachowych

Karolina GałkaWiktoria SkwarczowskaDaria PrusakWiktoria SopataWeronika Piksa i Katarzyna Lach – III miejsce w VIII edycji konkursu Hekaton – Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość

Wiktoria Gruca – III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Plastycznym pn: „Cztery Pory Roku – Lato” pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego

Ewelina Zielińska – wyróżnienie w XXV Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków –          Instrumentalistów (gitara) pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego

Wiktoria Gruca, Wiktoria Sopata i Jan Witassek – wyróżnienie w  IV edycji Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „Deutsch in der Hauptrolle

• pracowali w Szkolnym Kole Wolontariatu:

Weronika Myjak
Joanna Piotrowska
Barbara Marczyk
Klaudia Furkawy
Gabriela Mikusz

• reprezentowali szkołę w czasie zawodów sportowych:

Zuzanna Kulig – biegi przełajowe, szachy, p. ręczna

Sało Zuzanna –  festiwal biegowy, biegi przełajowe, p. siatkowa

Bębenek Amelia – biegi przełajowe, p. siatkowa

Budaj Oliwia – biegi przełajowe, p. ręczna

Prusak Daria – festiwal biegowy, biegi przełajowe, p. ręczna, p. siatkowa

Furkawy Klaudia –  p. ręczna, p. siatkowa

Mikusz Gabriela – festiwal biegowy, biegi przełajowe, p. ręczna, p. siatkowa

Stoińska Julia – festiwal  biegowy, p. ręczna, p. siatkowa, narciarstwo

Janusz Emilia – festiwal biegowy, p. ręczna, p. siatkowa

Marczyk Barbara –  festiwal biegowy, biegi przełajowe

Tłuszcz Jakub – biegi przełajowe, p. nożna, (11,6)

Smyda Kondrad –  festiwal biegowy, biegi przełajowe ,szachy

Smyda Tomasz –  festiwal biegowy, biegi przełajowe, szachy

Stróżyk Jakub –  festiwal biegowy, biegi przełajowe, p. nożna,(11,6) unihokej, p. siatkowa

Kantor Dawid – biegi przełajowe, p. nożna, (11,6) unihokej, p. siatkowa

Przyborowski Gabriel – szachy, p. siatkowa

Radzik Jakub –  p. nożna (11), unihokej

Jasiński Mirosław –  p. nożna, unihokej

Piksa Hubert – p. nożna, unihokej

Wakacje czas zacząć!!!
Do zobaczenia w szkole we wrześniu!!!